Buvom kaime

Čia pas mus taip žalia ir kaštonai jau ant padegamosios virvutės – tuoj sprogs! – o kaime, tėvų kieme kaštonai dar tik budinasi, neseniai lapelius pradėjo skleisti.
Pievos jau žalios. Beržai apsipylę vaiskia žaluma ir žirginėliais. Darželyje žiedus linguoja tulpės. Upelis pagaliau nuseko žemiau liepto. O gandralizdyje kalena gandrai.
Tiesa, šiemet pirmą kartą pamačiau gandrą ir išsibūriau, kad šiais metais “tūpsiu į lizdą“ – gal netgi taip pat grakščiai kaip šis paukštis – plačiais sparnų mostais virš lizdo.
Pasėjome daržus. Nupjaustėme bilekiek svogūnų sodinimui. Gegutė neužkukavo nei tuščiomis, nei pilnomis kišenėmis (antrą dieną mama man į kišenę įkišo vieną litą, dėl viso pikto).
Žaidėme kaubojus ir vaikėmės po sodybą strikinėjančius veršelius. Nešėme duonos aviai. Besigerinančiam šuniui pasakiau: “Žinok, aš šunų nemėgstu“ – pažiūrėjo liūdnomis akimis. Paskui gaidys puolė man į kojas. Matyt, labai norėjo muštis.
Štai taip. Pasibuvom, padirbėjom, pabimbinėjom. Gaila, nespėjome pempių aplankyt. Jos ten už pievos, už kalnelio kiekvieną pavasarį klykauja. Girdėjau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s