Vanduo

Taip, iš ekologijos nedarau religijos.
Ir vis dėlto.
Kokį vandenį geriate namie? Aš galiu gerti iš čiaupo, bet jei netingiu, vandenį filtruoju arba virinu. Nors mūsų einamiausių gėrimų sąraše – mineralinis vanduo “Vytautas“. Koks siaubas – vanduo plastikiniame butelyje!
Čia tokia mano reakcija į gyva.lt įrašą, kad Vilniaus mero iniciatyva dalinti miestiečiams geriamąjį vandenį yra bloga. Bloga, nes vanduo dalinamas plastikiniuose buteliuose. “…vandens iš plastikinių butelių vartojimas yra prilyginamas besilaukiančios moters rūkymui“.
Ekožmonių nuomone, reikėtų vandenį dalinti tiesiog iš čiaupo: pilstyti iš krano (kaip suprantate, tikrai ne į plastikines stiklinaites) ar pastatyti geriamojo vandens fontanėlius.
Visa tai gražu ir teisinga, bet… Kavinėje paprašius simply vandens, barmenas apgailestauja, kad negazuoto nebėra. “Įpilkite iš krano“ – “Ne, aš taip negaliu elgtis…“ Ir jis to nedarė.
Gal tie ekožmonės lai paskatina šiukšlių rūšiavimą ir jų perdirbimą. Mūsų visi išgerti mineralinio vandens buteliai iškeliauja į plastiko konteinerį. O jeigu iš to nėra jokios naudos – tegu patys susimąsto, kurių galų mes rūšiuojame.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s