Turizmo ypatumai

Žiūrinėjame ką nuveikus ir pamačius Rygoje, ieškome naudingos info. Ir štai pamažu ateina suvokimas, kad ten žmonės moka save reklamuoti. Visa reikalinga info sudėliota aiškiai ir patogiai.
Pabandžiau palyginti tinklalapius rigatourism.lv ir vilnius-tourism.lt naudingos angliškos informacijos atžvilgiu.

Maršrutai turistams
Ryga – Sukelti tvarkingi PDF žemėlapiai su pažymėtais objektais ar rekomenduojamais maršrutais: atsispausdink, žiūrėk ir eik.

Vilnius – Užsisakyk turą, mokėk babkes, nei vieno žemėlapio. Tiesa, nukreipia tave į flash’inį saitą, kur gali žiūrėti, kur kaip nueiti – visiškai neparuošta spausdinimui.

Viešojo transporto informacija
Ryga – Įdėtos nuorodos, kur gali pažiūrėti maršrutus, nukreipia į patogią e-bilieto svetainę, kur sudėtos visos kainos, aprašyta kaip automate nusipirkti e-bilietą, kaip naudotis viešuoju transportu. Izy.

Vilnius – turizmo centras nukreipia į neveikiančią nuorodą wilniustransport.lt, apie e-bilietą parašyta trumpai pačiame TIC puslapyje. Įdomumo dėlei užsukau į puslapį vilniusticket.lt – visa informacija pateikta lietuvių kalba, užsieniečiai kukuoja.

Suvenyrai
Ryga – Pateikta info, kad tradiciniai suvenyrai yra tautiniais rūbais apvilktos lėlės, gintaro ir lino gaminiai, “Riga Black Balsam“, Laima“ saldainiai, vilnonės kojinės ir megztiniai.

Vilnius – iš pradžių pamaniau, kad turizmo puslapis siūlo įsigyti tik jų centro suvenyrus su Vilniaus “simbolika“, bet pamačiau skyrelį “Gifts from Vilnius“: lauktuvėms iš LT geriau vežti lino, gintaro dirbinių, tradicinės duonos ir šakočio bei medinių žaislų vaikams. Ir viskas? Skystai. “Anykščių vynui“, “Žemaitijos pienui“ ir “Vilniaus pergalei“ ar “Rūtai“ reikėtų susimokėti Vilniaus turizmo informacijos centrui, kad šiuos pareklamuotų užsienio turistams.

Nenumatyti atvejai arba safety tips
Ryga – išvardinti reikalingi telefono numeriai (112, informacijos telefonu numeriai, AIDS centras) ir pateikta išsami info, ko negalima daryti viešose vietose (nukreipia į Rygos savivaldybės psl., kur viskas surašyta gražia anglų kalba).

Vilnius – nevyniojant į vatą parašyta, kad pas mus kaipo saugu, bet naktiniuose klubuose verta saugoti savo asmeninius daiktus. Patariama turistams nesipuikuoti savo turtais, (prie transporto skyrelio – kad saugiau taksi išsikviesti telefonu ar per viešbučio recepciją). Paminėta, kad pas mus kartais vagia automobilius ir t.t. Visiems nelaimės atvejams – call 112.

Kol kas tiek. Baisiai smalsu pažiūrėti, kaip Rygoje veikia e-bilieto sistema. Paskutinis palyginimas į temą: Rygoje vienos paros ar kelių dienų e-bilietus gali nusipirkti net 24 mieste išdėstytuose bilietų automatuose, visuose spaudos kioskuose ir susisiekimo paslaugų centriukuose, Vilniuje – tik keturiose vietose.

Bent jau taip rašo Vilniaus TIC:
If you came to Vilnius for a short visit, you can buy a one-, three- or ten-day ticket.
These tickets are available at the following Lietuvos spauda kiosks:

Geležinkelio St. 16 (near the Railway Station),
Sodų St. 22 (near the Bus Station),
Laisvės Ave. 60 (near the Press Palace),
Gedimino Ave. 2 (near the Cathedral).

Nors vilniusticket.lt (žinoma, lietuviškai) rašo, kad įsigijus kortelę (8 Lt), gali ją papildyti vienos paros ar kelių dienų terminuotais bilietais visur. Šioje vietoje Ryga gerokai perspjauna Vilnių ne tik sutvarkyta e-bilieto sistema, bet ir tuo, kad turistams nereikia pirkti vietiniams gyventojams reikalingos kortelės, kuri galioja kelerius metus – jie perka geltoną e-bilietą, kurį išnaudoja tik tai kelionei.

Na, nuvažiuosim, išbandysime gyvai. Pradalženie sledujet 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s