Varšuva

Grįžom. Iš pavasario.
Varšuvoje vakar buvo +14-15 C. Saulutė, vėjelis. Visi žmonės vaikšto lengvai apsirengę, pirmosios drąsuolės – jau su bateliais, nuogomis kulkšnimis! Oras toks, kad galima sėdėti lauko kavinėje ir gerti alų. Vis tiek gerklę skaudės, tai ko čia varžytis… Pilna dviratininkų ir motociklininkų (Rrrr!)

Kai atvažiavome, mane ištiko lengvas kultūrinis šokas, nes su lenkais norėjau kalbėtis rusiškai, o, pasirodo, geresnė komunikacija vyksta anglų kalba. “Kaip tai jie nesupranta rusiškai???“. O paskui buvo tiesiog ok.

Miestas kaip miestas. Gera transporto sistema, aga, ir e-bilietai veikia. Pirmą kartą važiavau metro. Dvi stoteles, greičiausiai nesiskaito. dzejus kaip visada mane stebino orientavimusi erdvėje ir gebėjimu vaikščioti be žemėlapio (užmesdavo kartais akį, bet turbūt tik tam, kad man ramiau būtų).

Senamiestis nedidelis, bet visai gražus. Gal bus kokių foto, šiaip fotografuoti tingėjosi. Paskui ištiko noras “šopintis“, užėjus į “H&M“. Parsivežiau vieną suknelę, nes sakė, mano pirkinių ant kupros nenešios.

O kainos… Hmm. “IKEA“ baldai – that’s ok, drabužiai – irgi. Maistas? Prekybos centre nemačiau nieko, kas būtų ypatingai pigiau. Labiausiai šiurpino viešojo maitinimo įstaigos, kur alaus bokalas po 7-10 zlotų, kai tuo tarpu skardinė parduotuvėje kaštuoja apie 3 zlotus. Kas važiuos į “IKEA“, labai rekomenduoju ten pat ir pavalgyti, greičiausiai vienintelė tokia valgykla, kur už 28 zlotus du suaugę žmonės apsivalgė pusryčių metu. Visur kitur neapleido nuojauta, kad Lietuvoje pigiau. Nors kaip sako Dzejus, greičiausiai reikia žinoti, kur valgyti, nes juk ir Vilniuje nevaikštome po brangius restoranus.

Lankėmės “Koperniko“ mokslų centre – viena lankomiausių Varšuvos vietų. Į eilę atsistojome 9:40 val, durys atsidarė 10 val, bilietus nusipirkome apie 11 val. Ar sakyti, kad norinčių patekti į vidų eilė nemažėjo? Kai išėjome apie 16 val, eilutė buvo nežymiai sutrumpėjus, o pačiame centre žmonių skruzdėlynas. Šiaip buvo fun.

Kas buvo ne fun – tai dvi nakvynės autobuse. Tačiau už dyką gautiems bilietams į dantis nežiūrima. Laimei, tarp šių dviejų naktų buvo padorus laikas padoriame viešbutyje su fantastiškais pusryčiais.

Viskas, žurnalo pabaiga. Transliaciją iš lovos baigiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s