Paris. Žodžiais

Na ką, papasakokim, kaip ten buvo.
Iškart po vestuvių pabėgti nuo pasaulio ir kasdienybės yra sveikintinas dalykas. Ta savaitė, rodos, truko dvylika dienų. Beveik amžinybė 🙂

Maršrutas: Vilnius – Ryga – CDG, Paris – Ryga – Vilnius.
5 naktys.

Airbaltic bilietus nugriebėme sausio mėnesį, paskui rezervavome studio tipo butuką “šeštame aukšte“, vėliau teko konstatuoti faktą, kad tai gerokai aukščiau. Na, kasdien lipti į aštuntą aukštą besisukančiais laiptais yra neblogas išbandymas celiulitui. Taigi įsikūrėme palėpėje su kreivomis grindimis. Ištiesus lovą, teko galvas dėti į kojūgalį, nes miegoti žemyn galva nei šis, nei tas. Ne šikšnosparnių giminė 😉 užtat kas rytą pabusdavome įsirėmę kojomis į sieną – tiesiog smukdavom žemyn.

Studio buvo mini virtuvėlė su šaldytuvu. Labai super, nors maisto beveik negaminom – kelis kartus pašildėme mikrobangų krosnelėje blynelius pusryčiams ir pan. Kuriozas – spintelėje buvo trys keptuvės, penkios lėkštės, krūva stalo įrankių ir puodelių, bet nei vieno puodo. Varganas “kavos aparatas“ nedžiugino, tad tekdavo pusryčiauti sausai, o atsivežtą kavą tiesiog išmesti.

Kas smagiausia, namo kieme veikė Harley Davidson remonto dirbtuvėlės, iš gatvės pusės – oficialaus HD atstovo parduotuvė. Prisižiūrėjom motociklų iki soties. Ką ir sakyti, prancūzai labai judri tauta, pilnos gatvės motorolerių ir motociklų. Patiko 🙂 turėjome kaimynę pianistę, tad grįžę pietų pogulio ar ankstyvą pavakarę klausydavome nuo šopenų iki naujausios muzikos interpretacijų.

Su kultūrinėm įžymybėm sekėsi įvairiai. Praėjom pro visus grožius, Invalidų rūmus, Triumfo arką, Eliziejaus laukus, Luvrą, Pompidu meno centrą ir t.t. Lankėmės tik katakombose (paskui naktį lavonus sapnavau, very nice), visose bažnyčiose (Noterdamo katedroje verkiau) ir aikštėse bei parkuose. Dar kėlėmės į Eifelio bokštą, kur mane ištiko didysis nusivylimas, kartėlį jaučiu iki šiol.

Na, gražus tas Eifelis iš išorės, naktį išvis pasaka, bet keltis į viršų – tai nužudyti paskutinį drakoną. Pilna besistumdančių žmonių, iš aukštai žiūrint miestas susiploja į lygumą ir išvis šalta, vėjai traukia – jokios romantikos. Net šampano nesinorėjo. Tad po fiasko su Eifeliu buvo priimtas sprendimas į Luvrą nekelti kojos ir negadinti sau nuotaikos. Beje, ją gadino ir sutikti lietuviai. Eifelio bokšte sutikome kažkokią kaimiečių šeimyną, kurie grūdosi visur be eilės, išsidirbinėjo lifte, garsiai žviegė iš lėkštų bajerių – buvo taip gėda… Stovėjom dantis sukandę.

Gal keistai nuskambės, bet vienas labiausiai patikusių dalykų buvo šita Ralph Lauren automobilių kolekcijos paroda (http://ralphlaurencarcollection.co.uk/). Labai gaila, kad neleido fotografuoti, nors vėliau pagalvojau, kad tai labai protingas sprendimas – negalima leisti fotografuoti tokį grožį visiems prašalaičiams su pigiomis muilinėmis, tai turi likti nepaliesta, tik patirta. Virpuliukai ta paroda, žinok, šlapios kelnaitės – ne kitaip. Tai fotografuoti – pornografija.

Labai patiko Paryžiaus metro, labai daug važinėjom (Paris visite kortelė apsimokėjo). Patiko tikras turgus prie Bastilijos aikštės. Ir prancūzai tokie nieko, ypač tie, važiuojantys į biurų rajoną La Defense. Labai smagūs parkai užsiimti buitiniu alkoholizmu, o Senos pakrantė – išvis tobula gėrykla.

Parduotuvėse kainos labai nestebino, vynas gana pigus, sūriai – normaliai. Stebino tik dvigubi standartai, pavyzdžiui, gerti kavą prie baro kainuoja perpus pigiau, nei sėdint prie staliuko. Labai skaniai valgėme. Midijų karalystėje “Leon“ du kartus palikome po gražią sumą, kitur maitinomės kukliau, bet ne mažiau skaniai. Geriausia vieta buvo kažkoks rokerių baras Monmartre, atokiau turistų arterijos, ten už 12 EUR apsivalgiau iki soties. Dar nesupratau sumuštinių su prancūzišku batonu mados – na, taip, jie skanūs ir sotūs, bet visos bagetės su tokia kieta pluta, kad iškart paskausta žandikaulį žiaumojant.

Kas dar? Grįždami sukrovėme tokį lagaminą, kad vos neviršijome leistino bagažo svorio. Pusės lauktuvių – vyno ir sūrių – jau nebėra 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s