Dešimt litų

Man jau senokai nebuvo abydna. Aš negaliu naudoti kito žodžio, nes nei “skaudu“, “pikta“ ar “nusivyliau“ netalpina to, ką turi savyje abydna – tai visi trys žodžiai viename. 3in1.

Nuėjau į BMS nusipirkti vieno daikto. Daiktas kainavo 26,99 Lt. Kasoje radau merginą, sulindusią į kompiuterį iki alkūnių. Iš piniginės ištraukiau vieninteles kupiūras – 2 x 20 Lt (atsimenu, kaip pagalvojau, jog monetomis 6,99 tikrai nesukrapštysiu).

Į grąžos lėkštelę terkštelėjo 3 litai ir vienas centas. Ar tikrai? – išsižiojau. Mergina dėbtelėjo. Sakau, taigi daviau keturiasdešimt litų. Ne, jūs davėte trisdešimt – taip ir kasos čekyje įmušta. Purtau galvą. Tada mergina atsidaro kasą ir pradeda skaičiuoti visus pinigus.

Suskaičiuoja dvišimtines, šimtines, penkiasdešimtines, dvidešimtines ir dešimtines. Tada pradeda iš kasos stalčiukų traukti monetas. Suskaičiavo viską, net 10 ct monetas (žiūrėdama į visą ilgą procesą meldžiau, kad tik nepradėtų skaičiuoti baltų centų).

Nea, jūs tikrai davėte trisdešimt litų. Tikriausiai iš šono atrodau labai pasipiktinusi, kad mergina pinigų skaičiavimo procedūrą pradeda iš naujo. Pamažu pradeda rinktis pirkėjų eilutė. Niekas nesupranta, kas čia vyksta.

Dar kartą išgirdau, kad kasos balansas tvarkoj. Gūžteliu pečiais, pasiimu savo daiktą, trijų litų grąžą ir išeinu. O viduje taip… prišikta. Nei atsiprašau, nei šypsenos. Lyg vagiūkštė kokia būčiau.

Stotelėje net ašarą nubraukiau. Ir dar kartą pasikartojau savo piniginės balansą: šįryt piniginėje turėjau tik 100 Lt banknotą ir kažkiek monetų, ryte sumokėjau 55 Lt už medicinę vairuotojo pažymą, gavau grąžos 45 Lt(du po dvidešimt ir 5 Lt monetą), už pietus mokėjau monetomis (atsimenu, kaip skaičiavau prie kasos) ir štai mano piniginėje vakare buvo tie nelemti keturiasdešimt.

Tiek to. Tik dešimt litų. Ir vis tiek abydna.
Kitą kartą mokėsiu kortele.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s