Šviesa nėra tamsa

Draugė Simona tai vadina postalkoholine tuštuma. Pasakojau jau ne kartą. Tuščia, aha.

Išsibarsčiusi, ne visai sulipdyta – rankioju kelintą dieną ir dėlioju dėlioju savo paveikslą, velniai griebtų tuos stipriuosius gėrimus, pamestus stabdžius ir šaldytuve pamirštus sumuštinius. Velniop. Kur vakarykštės dienos įrašai – noriu paklausyti, kokių vėjų pripusčiau.

Sningu kasdien žemyn ir žemyn. Obelų žiedais, vyšnių žiedlapiais. Bitėmis ir uodais. Juodai noriu pavasario, net gelia kaip reikia tos saulės, šilumos, bundančio kvapo ir garso. Tuksena paširdžiuose geniai, nebetelpa mano inkilai plaučių miškuose. Kai drebu, lizdai žemyn krenta. Ir gandralizdžiuose peri milžiniškos gegutės – kai kūkuoja, kaimo šunės neužsičiaupdami staugia, mauroja, ir užtrunka karvės, ir iškrenta žemėn molio puodynė mamai iš rankų, ir nudarda per kiemą, ir ne dūžta, o sprogsta – skelia taip, kad kiekvienai ausiai po pūkinę “padūšką“ sukiša. Visi rėkia, niekas negirdi.

Viešpačiau, ką aš valgiau? Liepų lapus vaikystėje. Varveklius žiemą. Tavo lūpas dabar ir per amžius. Kai tu įkvepi, iškvepiu aš – taip ir žiopčiojame vakuume. Žuvys po ledu. Nedrebėk, man irgi šalta.

Apkabink apkabink. Laikyk laikyk. Nepaleisk nepaleisk. Mano lakštingalos čiauška.

Neatlaikyt, kaip smaugia. Pasiimk savo kirvį ir eik – žiema nebijo kastuvų, čigonės sijonų, persirengėlių lalavimo ir ugnies laužų – ją reikia iškasti kirvio ašmenimis, iškapoti ir suskaldyti pliauskomis. Ir degti.

Nuo tų laužų, kuriuos kūrensime, niekam nebus šilta.

Bet tik tada ateis pavasaris.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s