Mano draugas gėjus

Publikuota “Verslo klasėje“, 2011 m. Lapkričio numeryje

Man reikia draugo gėjaus. Tikiu, ne man vienai. „Kiekvienai moteriai – po gėjų!“, toks galėtų būti šios dienos šūkis. Ne, ne, man tradicinės orientacijos vyrai patinka ir tinka, bet su gėjais viskas kitaip. Su jais galima draugauti.

Vyro ir moters draugystė, toks kaip santykių tipas, gali egzistuoti ir egzistuoja dažniausiai tarp kraujo ar širdies ryšių turinčių žmonių. Broliai ir seserys, vyrai ir žmonos, tėvai ir dukros – jie visi gali būti draugais. Bendradarbiai – dažniausiai atskira draugystės kategorija. Visiems kitiems tai gali būti be proto sunkūs santykiai. Kaip sunku katei draugauti su šuniu, vandeniui maišytis su aliejumi, o alyvinei obeliai auginti įskiepytą kriaušės šaką. Įmanoma, bet velniškai sunku.

Mes pernelyg skirtingi. Tarpusavy laidydami juokelius greitai atrandame, kad vyrai juos supranta gerokai kitaip, nei moterys. Kažkas įsižeidžia, ar tiesiog nesusikalba kad ir kiek ilgai kalbėtų, tramdydami savaime kylantį balso toną. Draugystė – nemenkas išbandymas.

Anksčiau ar vėliau įsižiebia kibirkštys. Simpatija ir flirtas, nors abu iš pradžių draugiški, galiausiai balansuoja tarp Eroto ir Filotijos. Kaip moteris tu gali išklausyti savo draugo godas apie nesėkmingas meilės istorijas, netgi atskleisti kokią moterišką paslaptį, leidžiančią mus visas perprasti. Vyras gali išklausyti tavo bėdas, tėviškai priglausti prie krūtinės ir plekštelti į sėdynę – viskas bus gerai, mergyt, neverk.

Galite kartu nueiti į barą. Jis nupirks tau išgerti, o tu jam šnabždėsi apie kitas moteris: kuri spigina į akis, o prie kurios geriau nelįsti – jeigu jis toks aklas. Galite padauginti ir pasigerti, kvailai kikendami ir nė kiek nepykdami, kad kažkuris jūsų atrodo kvailai ir daro gėdą prieš aplinkinius. Draugams atleidžiama daugiau, nei sutuoktiniams. Apsikabinę parsvyruosite namo, jis niekaip nepataikys rakto į spyną, o tu šaižiai kvatosiesi susmukusi ant kaimynų durų kilimėlio. Tačiau vis tiek vieną dieną kažkuris užsinorės daugiau nei draugystė.

Apie tokias situacijas kuriamos knygos ir filmai. Sena, kaip pasaulis, istorija – kaip draugai tampa meilužiais ir mylimaisiais. Draugystė tampa prisirišimu, šis – aistra. Net jei tai vienos nakties nuotykis, viskas akimirksniu pasikeičia. Nebūna draugiško sekso.

Turėdama draugą gėjų, aš galėčiau turėti pašonėje vyrą, kuris niekada nenorės man užversti sijono ir nespoksos į mano iškirptę alkano šuns žvilgsniu. Tai tiesiog neįmanoma. Jis turėtų būti idealus – vaikščiotų kartu su manimi į parduotuves, žinotų, kurios liemenėlės krūtis pakelia, o kurios suspaudžia ir taip sukuria žavingą tarpelį. Jis žinotų, kad rudos atspalviai drabužiai šį sezoną madingi, ir atlaidžiai vertintų mano kulniukų aukštį. Gal jis negalėtų man patarti dėl kitų vyrų, nes šiuo klausimu būtų netiesioginis mano konkurentas, bet jis man tikrai nemeluotų.

Gana dažnai apsipirkinėju vienoje drabužių parduotuvėje, joje dirba gėjus. Galbūt aš klystu dėl jo seksualinės orientacijos (metroseksualų laikais taip lengva apsigauti…), bet jis yra nuostabus gėjus. Jis taip gražiai, nė kiek neraudonuodamas lanksto mano pirkinius: megztukus, palaidines, kojinaites ir apatinius. Suokalbiškai mirkteli, kad galiu pasiimti dar vienas kelnaites – šiuo metu akcija, tad  trečias pirkinys iš apatinio trikotažo skyriaus nieko nekainuoja. O svarbiausia, jis visada atpažįsta, kad suknelė, kuria vilkiu, yra pirkta šioje parduotuvėje. Visada nusišypso ir pagiria.

Kuris normalus vyras atskiria moters rūbus? „Misija neįmanoma“. Kuris galėtų taip tvarkingai juos lankstyti? „Misija neįmanoma 2“. Ar daug jų, žinančių apie mūsų norus? Čia jau „pasakaitės iš rūsio“, arba kas nors iš Tarantino kūrybos. Kodėl tiek mažai vyrų dirba moteriškų drabužių parduotuvėse? Tebūnie, jiems nesiseka nustatyti reikiamo drabužio dydžio iš pirmo žvilgsnio, bet vyrai turėtų daugiau galios moters pasirinkimui. Keli komplimentai, švelnutis flirtas, ir vyniok mus kaip šiltą vilną – vyriškas dėmesys glosto kiekvienos moters savimeilę.

Bet su gėjais būtų gerokai paprasčiau. Aš kikenčiau iš jų savotiško akcento (kodėl kunigus ir gėjus taip lengva atpažinti iš balso?), jie žaismingai vartytų akis ir gestikuliuotų rankomis. Iš šono atrodytume kaip geriausios draugės. Tikiu, kad mano flirtas su gėjais būtų toks nekaltas, kad mes dažniau juoktumėmės iš jo kvailumo, nei dėtumės į širdį. Ko gero neturėčiau nė menkiausios progos prisigalvoti naivių mažų pūkuotų dalykų apie daugiau, nei draugystė. Juk dar negimė moteris, dėl kurios gėjus pakeistų savo orientaciją į tradicinę – realistiškiau atrodytų atvirkštinis atvejis, kai dėl moters vyras tampa gėjumi.

Mes tikrai galėtume draugauti, negeisdami vienas kito, neturėdami vilčių vieną dieną įdėti ugnies į mūsų prisilietimą, apkabinimą ar tokį impozantišką pakštelėjimą skruostan. Mes žiūrėtume romantiškus filmus, dūsautume unisonu ir būtinai verktume į spragėsius pačiose jautriausiose vietose. Galbūt mes galėtume netgi kartu miegoti. Kaip pliki suvalgytos vištienos kaulai – be mėsos, šalti kūnu, todėl nepavojingi.

Aistrai reikia šilumos, drėgmės ir tinkamų sąlygų – visai kaip bakterijoms. Na, o vyro ir moters flirtas yra atominės elektrinės branduolinis reaktorius, išleidžiantis šiltą vandenį į santykių ežerą. Žaismingos kalbos su intymiomis užuominomis kaitina atmosferą ir kraują. Moteris ir vyras atranda šilumą. Flirtas įtraukia, toks mažutis nekaltas narkotikas – priklausomybė tariamam artumui.

Jei treniruotė prieš mūšį gali būti lemiama, tai flirtas yra visų meilės karų motina ir tėvas. Kariauti – mylėti, užkariauti – būti mylimam. Parodyk man tą, kuris niekada neflirtuoja – nesvarbu, koks būtų tikslas, ar sportinis interesas, flirtas nebūtinai veda  į saldžią širdies okupaciją… Tai tik taikos paktas tarp Marso ir Veneros, Ievos ir Adomo.

Palaiminti mokantys flirtuoti. Čia kaip žaisti tenisą – turi paduoti kamuoliuką taip, kad priešininkas galėtų atmušti. Pak – pak. Antras setas. Abu sušilę, įraudę. Akys blizga. Ji apsilaižo lūpas ir švysteli rakete taip, kad priešininkas nespėja susisukti ir pralaimi. Jei galima pralaimėti flirtą – abu laimingi, šiek tiek susigėdę, ir vis tiek lipa ant tos pačios apdovanojimų pakylos laiptelio.

Dieviški mokantys skaityti kūno kalbą. Nuo paprasčiausios abėcėlės – pirštų žaidimo papuošalais ar plaukų sruoga, riešo rodymo – iki aukščiausio žodyno, kaip lūpų kampučio virptelėjimas, ar vienintelio piršto krustelėjimas. Prieš tokį žmogų esi visiškai nuogas, beginklis. Jei vyras mato, kad moteris jo trokšta, ir tai ignoruoja, yra tam svarių priežasčių. Nebūtinai seksualinė orientacija.

Ne visada gali gauti to, ko nori. Būna, tiesiog neduota, nepaimama, nepasiekiama, neleidžiama, netoleruojama. Negalima ir neįmanoma. Kaip vyro ir moters draugystė.

Įrašo “Mano draugas gėjus” komentarai: 4

      • Pamokyti nieko nenoriu 🙂 Ir gink, Dieve, mokyti to, ko pats gerai neišmanai.
        Mano noras kuklesnis — kad vyriškoji pusė geriau moteriškąją esybę pažintų. Bet vyrai paprastai turi didesnių tikslų ir nemėgsta dramų ir jausmų bangų.

  1. Buvo dvi merginos, su kuriomis flirtuodavau taip, kad net pats nesuprasdavau to iš pradžių. Vėliau supratau, ir pasidarė nejauku. Bet po to ir toliau bendravau su jomis taip, kaip anksčiau, ir kad ir kiek visokių dalykų galėjo tarp manęs ir jų įvykti, niekada neįvyko nieko tiek rimto, kad pakenktų mūsų bendravimui. Džiaugiuosi, jog niekada su jomis nesusidėjau rimtai, nes dabar turiu dvi geras draugas, iš kurias daug visko sužinau apie moteris 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s