Kokia didžiausia tavo svajonė

Sigitas Parulskis

“Vakar staiga paklausė, kokia mano didžiausia svajonė. Pasakyk, sako, kas tau labiausiai neduoda ramybės, apie ką labiausiai svajoji? Norėčiau turėti tokias ausis, kad iš jų niekad nereikėtų pešioti plaukų, atsargiai sakau. Tu niekada nekalbi rimtai, gaunu į paširdes. Tai irgi vienas iš kankinimo įrankių, kuriais ginkluotos moterys. Niekad nekalbi rimtai. Surimtėk. Būk suaugęs. Nežaisk. Būk atsakingas. Velniai rautų, kokie žodžiai.

Pusvalandį mėginau surasti bent vieną įtikinamą objektą, kurį būtų galima pavadinti svajone. Pagaliau išstenėjau: norėčiau tokio “Land Cruiser”, kokį tavo draugė Rita turi.

Išklausiau kursą apie dvasios ubagystę, paskui buvau tamsuolis, kuris nenori aplankyti Niagaros krioklio, Lušano kalno ir Tadž Mahalo stebuklo, o nori geležų krūvos ant keturių ratų. Jėzaumarija, “Toyota Land Cruiser” vadinti geležų krūva! Iš esmės, ji teisi, tai metalo krūva, bet užtat kokia krūva! Gerai, pasakiau, norėčiau, kad visi žmonės žemėje būtų laimingi. Marxas su Engelsu irgi norėjo, atšauna ji iš balkono. Kad ir ką dabar sakyčiau, viskas bus blogiau ir blogiau. Didžiausia svajonė. Koks asilas sugalvojo?

Bėda ta, kad jaunas būdamas paprasčiausiai svajoji, ir tau gera, nes tikiesi, kad viskas tau prieš akis, o sendamas imi tas svajones kurti, ir tau nė velnio negera, nes prieš akis geriausiu atveju akiniai.

Neturiu jokios padorios svajonės ir tiek. Ar tai reiškia, kad esu užgesęs nuodėgulis, ar paprasčiausiai svajonės priklauso utopistų populiacijai, ir žmogus, kuris turi daug nerealių svajonių, tėra idiotas. Romantikai, pozityvistai, idealistai, – visa tai negalavimų diagnozės. Idealizmas – kaukė, kurią patogu dėvėti, nes ji nieko nekainuoja. Mėginu išsisukinėt, bet ne itin sekasi. Neturiu prakeiktos svajonės“.

Visas tekstas Lryte.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s