Oh happy day

O ryte Rodolfo, toks ir toks draugas iš Lenkijos, rašo:
– Sigita, atvažiuok į mano vestuves. Kada? Šį šeštadienį.
Rodolfo, sakau, niekas taip nedaro. Normalūs žmonės į vestuves kviečia prieš mėnesį ar du, bet tik ne likus trims dienoms. Avantiūra kokia tai. Kaip gerai, kad suplanuotas laikas kartais atima kvailysčių galimybę, nors… progos šiaip nesimėto. Kitą kartą, Rodolfo, kitą. Bus tų vestuvių, ir ne kartą.

O po darbo pričiumpu senų žurnalų krūvą ir drožiu į Technikos biblioteką. Senas budėtojas žiūri į mane nustebęs, reikalinga ponia bibliotekininkė jau baigė darbą ir išėjo namo. Išsitraukiu savo saldžiausią esybę ir išdėstau žėrinčią istoriją apie tai, kad tuos žurnalus noriu padovanoti bibliotekai, kad būtų gerai juos palikti čia ir dabar, kam antrą kartą nešti… Ir pratirpo ledai, išėjau su šypsena ir tuščiu maišeliu.

O senamiestyje virš grindinio pulsuoja saulės pliūpsniai. Užupyje juodi katinai, baltom letenėlėm ir apkykaklėm, iš lėto pėdina savo keliais. Niekas neskuba. Dar keli šimtai metrų ir nebegirdėti miesto ūžesio, lyg būčiau išėjusi į patį Vilniaus pakraštį. Čia žmonės praveria langus ir skalbinius džiauna kieme.

O suknelė neklauso manęs, bet pasiduoda vėjui – ir kyla klostės į viršų kaip oro balionas. Einu ir raminu: šššš! O vairuotojai šypsosi, pusiaukėleje sutiktas diedukas sustoja ir atsidūsta. Vėliau įsėdusi į troleibusą mačiau, kaip kitapus gatvėje esančioje kepyklėlėje ori ponia pražilusiais plaukais kažką energingai pasakoja mosikuodama rankomis, o prie jos stalelio pritūpęs su šypsena klausėsi jaunas kepėjas su aukšta balta kepure. Klikt – koks gražus kadras būtų, bet mano akyje nėra juostelės, tik blykstė.

Įrašo “Oh happy day” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s