TEDx Vilnius 2012: makes you better

Praėjusiais metais pabandžius, šiemet norėjosi dar. Ir dar. Išties šiųmetinis TEDx Vilnius renginys buvo geresnis – kokybiškesni pranešimai ir daugiau charizmatiškų pranešėjų, daugiau fun ir relax, ir, tenka pripažinti, salė dažniau juokėsi, o tai reiškia, kad atmosfera buvo liuks. Konferencija paliko gražių pėdsakų, dalinuosi:

Ray (Rimvydas) Bartkus – žymus iliustratorius JAV. Neblogas pranešimas apie tai, kaip vienas taškas gali virsti bet kuo, jei nepatingėsi pažiūrėti iš skirtingų pusių. Kūryba ir netradicinis žvilgsnis dar niekam nepakenkė. Pranešimas patiko, nors didelio pėdsako nepaliko.

Cheryl Miller – merginos išgelbės pasaulį! Jei medijos kurtų kitokį moters įvaizdį, daugiau mergaičių domėtųsi rimtais mokslais, bet, kol filmuose pasaulį gelbėja vyrai, o moterims paliekamas gražaus priedo prie krūtos mašinos ar namų šeimininkės vaidmuo, mergaitės nesidomi informatika ar inžinerija, o moksliukėmis tampa tik tos, kurios mėgsta CSI tipo serialus. Įdomus faktas: Holivudo filmuose ir filmukuose vaikams vyriški herojai dominuoja prieš moteriškus santykiu 2:1.

Jon Bradford – vyrukas pasakojo apie verslo įkūrimą ar kažką panašaus, bet viską sąžiningai praklausiau ir nieko neatsimenu. Na, John su savimi pasikalbėjo ir tiek. Ko gero vienintelis konferencijos fail.

Milda Arčikauskaitė – užbūrė ir nunešė… Dieviška moteris – ir graži, ir balsas eina kiaurai per širdį. Visi liko sužavėti muzikinės Mildos interpretacijos. Dalinuosi:

Antrąją pranešimų dalį pradėjo Valentinas Krulikovskis & Viačeslavas Lukjanovas – šitie aktoriai nurovė salei stogą, su “jew’s harp“, lietuviškai dambreliu atlikę nerealų muzikos kūrinį. Tikiu, kad ne aš viena sėdėjau išsižiojusi.

Aleksandras Matonis pavaidino kareivį ir pakalbėjo apie Žalgirio mūšį, tuometinę lietuvių ginkluotę ir mūšio strategiją. Matot, tais laikais lietuviai ne medžiuose sėdėjo ir ginklavosi kaip priklauso, esą ir skydą pirmieji pradėjo naudoti. Aleksandras pasireklamavo, kad greitai bus filmas “1410. Known unknown Zalgiris“. (1410. Žinomas nežinomas Žalgiris), įdomu bus pažiūrėti.

Paulius Briedis – robotikos mokyklos įkūrėjas, taip, tas bičas, kuris duoda vaikams kurti robotus ir jie tai daro nuostabiai. Kaip sako Paulius, vaikams tereikia sukurti tinkamas sąlygas ir jie gali viską. Sėkmės istorijos įkvepia.

Andrew Hessel – – paliko gerą įspūdį užburiančiai pasakodamas apie genetiką ir jos ateitį. Tokie žmonės įtikina. Va, jei Andrew būtų moteris, tai tos mergaitės, apie kurias kalbėjo Cheryl, tikrai padarytų revoliuciją genetikoje.

Jim Poisant – vienas tų pranešimų, skatinantis veikti iš tikrųjų. Jim pasidalino mintimis, kad kol socialiniai tinklai ir interneto vartotojų minios auga, nemaža dalis žmonijos vis dar lieka offline, todėl negauna žinių, informacijos ir kitų gėrybių, kurias naudojame kasdien. Jim nori plėsti interneto pasiekiamumą vargstantiems ir kviečia visus prisijungti prie šios misijos.

Saulius Auglys-Stanevičius – su šaunia komanda kūrė muzikines įžangas prieš kiekvieną pranešimą, o gautą pranešimo laiką išnaudojo ritmingai ir salę kaitinančiai perkusijai.

Aurelijus Veryga – šis medikas taikliai pastebėjo, kad skelbiamas “saugaus alkoholio kiekis“ (moterims 16 g., o vyrams – 24 g. gryno etanolio kasdien) yra ne visai teisingas, nes kiekvienas mūsų yra individuali asmenybė, tad, kas vienam yra lubos, kitam gali būti ir bedugnė. Ir kaip sako Aurelijus, nei vienas alkoholikas nenorėjo tokiu tapti. Gal verta susimąstyti ir pradėti gerti mažiau?

Jonas Kubilius – kodėl robotai vis dar negali padaryti visų mūsų darbų? Labai labai geras pranešimas – paprastai apie sudėtingus dalykus! Taigi kodėl robotai… Todėl kad yra keli aspektai. Jonas paėmė vieną jų – matymą – ir paprastai papasakojo, kaip mūsų smegenys žiūrėdamas į katės foto atpažįsta, kad tai katė. Šis smegenų naudojamas algoritmas gali būti pritaikytas ir robotams. Vieną dieną, žinoma.

Jurgis Didžiulis – charizma scenoje. Ir pagrojo, ir pakalbėjo, ir liko visi laimingi. Jurgis sako, kad mokėdami už muziką gauname daugiau, nei kelias dainas dėžutėje. Tačiau nebūkime tiesiog pirkėjais.

Marija Simona Šimulynaitė & Baltic Ballet Group – uch moteriškė, dėjo kalbą apie teatrą kaip reikiant. O baleto grupė, šokdama pagal Beatles, paliko gerą įspūdį. Tokių dalykų ne kasdien pamatysi.

NI & Co – kad lietuviai šitaip… ekspresyvios smuikininkės, rimti violončelininkai ir tiesiog vietoje nenustygstantis… dirigentas? Ne, tai buvo daugiau nei dirigentas. Salė liko be žado.

Aleks Blumentals – emmmm…. gėda, neatsimenu pranešimo :/ Kažkas apie ugnies dalijimąsi ir kepenis. Wrong?

Hasan Elahi – kietas vyrukas. Jis fotografuoja savo kasdienybę jau dešimt metų ir nors juokauja, kad pats prisiduoda FBI, šiai žvalgybai maža naudos iš jo sujauktų viešbučių lovų, valgytų hamburgerių ar aplankytų WC gan absurdiškos foto kolekcijos. Anyway, gera proga susimąstyti, ką ir kiek rodome iš savo gyvenimo kitiems socialiniuose tinkluose kasdien.

Marcus Orlovsky – praėjusių metų TEDx Vilnius žvaigždė ir šiemet puikiai pasirodė. Ar kada susimąstėte, kiek dalykų mokomės mokyklose ir kiek jų naudingi mūsų dabartiniam gyvenimui? Kodėl mokyklose nemoko mūsų būti laimingais, pasitikėti savimi, būti drąsiais ir stipriais? Tikrai yra kur pasistengti auklėjant jaunąją kartą. Dare to dream. Salė plojo atsistojusi.

Reziumė:
Organizuota išties puikiai, tik liūdna, kad Ūkio banko teatro arenos salėje buvo šalta, o pietums teko valgyti salotas arba šaltus sumuštinius, bent jau pašildyti galėjo… Taigi vakar dovanų parsinešiau gražią slogą, sėdžiu raudona nosimi. Šiemet konferencijoje skatinta daugiau bendrauti tarpusavyje, bet tai vyko kaip kam: kas norėjo bendrauti – tas bendravo, kas atėjo su draugais – jų nepaleido, o mizantropai tykiai ramstė arenos sienas ir nesuko sau galvos. Nepriversi daryti to, ko žmogus nenori. Hmm… rodos ėjau alkana, bet ar grįžau soti? Maybe maybe. Pažiūrėsime vėliau 🙂

Kad ir kaip buvo ar būtų, kitais metais eisiu vėl, nes… TEDx Vilnius makes you better.

Reklama

Įrašo “TEDx Vilnius 2012: makes you better” komentarai: 5

  1. Ech, aš tai maniau, kad bus video iškart ir galėsiu dar kart peržvelgt. Dėl kai kurių nuomonė totaliai sutampa. O dėl maisto, taip sunku septynis šimtus pašildyti 😀 Ir ta salė šalta visur būna, todėl reikia apsirengti 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s