Pinigų muziejus

Buvom vakar Lietuvos banko pinigų muziejuje. Ekspozicija prasideda vienu aukštu žemiau, senoviškos monetos, istorija, rodos, nieko ypatingo. Čia ateina maloni muziejaus darbuotoja ir visiems padeda “nusikalti“ po skatiką atminimui. Ten dar tokios svarstyklės stovi, kurios nuotaikos negadina – pasveria ir atspausdina kvituką, kiek kainuotum, jei būtum auksinis, sidabrinis ar platininis. Dabar visiems galėsiu sakyt, kad kaip auksinė mergaitė kainuoju 11 milijonų litų, ot.

Grįžus į pirmąjį aukštą prasideda interaktyvūs dalykai. Yra didelis ekranas, o prieš jį tokia ilga “komoda“ su stalčiukais, kiekviename stalčiuke yra skirtingos šalies valiuta. Atidarius stalčiuką, ekrane rodo tą valstybę ir pateikia informaciją apie jos valiutą. Kadangi valstybių pasaulyje daug, “komoda“ būtų labai didelė, tad stalčiukuose pateikiama tik koks 30 šalių, o likusias galima maigyti per vidurį esančiame “valdymo pulte“.

Apžiūrėjus visą ekspoziciją galima pasitikrinti žinias prie tokių kompiuterių. Išsprendus testą pasiūloma nusifotografuoti ir atsispausdinti specialų banknotą – muštinį (taip norėta pavadinti lietuvišką valiutą). Jėga. Banknote pažymima apsilankymo muziejuje data – tikrai neblogas suvenyras atminčiai. Beje, viename kampe stovi skrynia su į maišelius supakuotais susmulkintais 200 litų banknotais. Irgi galima pasiimti atminčiai, deja, susiklijuoti į banknotą kažin ar pavyks 🙂

O geriausia muziejuje yra tas, kad jis visiškai nemokamas. Šitiek daug info, smagių dalykų ir nieko nekainuoja, aš nustebusi. Ir net mėtiniais saldainiais vaišina. Siūlau visiems apsilankyti.

Įrašo “Pinigų muziejus” komentarai: 3

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s