Chačapuri

Tai vienas, tai kitas pagiria chačapuri, neištvėriau ir pabudau nuėjome paragauti į “Chačapuri“ prie stoties.

Aga, kvartalas tikrai ne iš smagiausių, nejaučiu jokio susižavėjimo stoties rajonu, na, bet kuriame mieste jis mielas? Ateinam, su mumis maloniai sveikinasi. Pati “kavinukė“ atrodo gana jaukiai, nors plastikiniai lauko baldai neleidžia pamiršti, kur mes esame. Pasinaudojame vykstančia akcija ir užsisakome didelius Imeruli ir Adžaruli, ir dovanų priklausančius Lobiani bei Penovani.

Atsisėdame, laukiame. Gamina iškart užsisakius – privalumas, kaip ir tai, kad matosi, kaip virtuvėlėje sukasi kepėja. Taigi dabar apie pačius chačapurius. Šiaip aš tikėjausi kažko kito – gal sodresnio skonio, traškesnės tešlos, ir tas gruziniškas sūris man labai priminė pakeptą šviežią kaimišką varškės sūrį tiek skoniu, tiek konsistencija. Sunku vertinti, nes chačapurius valgiau pirmą kartą.

Imeruli – šitas patiko, imčiau dar kartą. Plonas tešlos sluoksnis ir sūrokas sūris – labai skaniai valgosi.
Adžaruli – iš šito labai daug tikėjausi, maniau, kad į karštą paplotėlį įmuštas kiaušinis bent kažkuo primins minkštai virtą kiaušinį, bet deja. Ir atrodė, kad sūrio įdrėbta gerokai per daug – norėjosi daugiau pačios tešlos, nei įdaro.
Lobiani – labai liuks pyragėlis, įdarytas maltų pupelių įdaru. Švelnus ir sotus.
Penovani – šitas buvo švelnaus skonio. Rašo, kad naudojamas tas pats sūris, tai suprantu, kad Imerulyje ir Adžarulyje ypač jis gerokai pasūdomas. Užtat Penovani buvo arčiausiai to, ką įsivaizdavau išgirdus žodį chačapuri.

Nors didelio wow nebuvo, šitos vietos ir pačių chačapurių nenurašau. Buvo įdomu paragauti, dabar norisi pabandyti kitur.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s