K.Sabaliauskaitė “Danielius Dalba & kitos istorijos“

“Nedeginkit  žvakės dieną, mielos panelės, sako vienuolė. Viskam savas laikas. Nueiti į kiną pažiūrėti padoraus filmo (geriausia – kronikos, o ne kokio su bučiniais, nes jaunuolį tai gali įaudrinti) yra priimtina. Jei jaunuolio ketinimai rimti – priimtina yra ir paduoti ranką ar net eiti už parankės. Tačiau merginos ranka turi laikytis oriai ir elegantiškai, jokiu būdu nedaryti jokių judesių, spustelėjimų ar kitų ženklų. Neduok dieve brūkštelsi pirštu jaunajam ponaičiui per delną – jis tai gali suprasti kaip ženklą, kad mergina yra lengvai prieinama, o tada tik ir lauk bėdos. Nereikia nė sakyti, kad po šio instruktažo didžioji dauguma Karalienės Jadvygos gimnazijos klasės kine, per pasivaikščiojimus po žydinčiom alyvom, vakaro skersgatviuose viltingai braukia piršteliais tiems Vilniuje dar likusiems vyrukams per delnus“.

Prieš atsiversdama knygą, paskaičiau kas parašyta ant galinio viršelio: “šioje knygoje susipažįstame su kitokia, dar nematyta Kristina Sabaliauskaite“. Na jau, nau jau, pamaniau pasileidusi vedama pirmos istorijos, pojūčius glostant tai pačiai sodriai turtingai kalbai iš “Silva Rerum“. Sugundė, nuvedė ir paklaidino – pasakojimas keitėsi, istorijos vis aštrėjo, ir štai toji dar neregėtoji Kristina.

Knyga puiki, nuo pradžios ir beveik iki pabaigos. Paskutinė istorija apie Danielių Dalbą… Hmmm. Skaityti buvo sunku, vis erzino kažkoks neskanumas, tarsi į gerklę būtų įsikabinęs kabliukas. Autorė tarsi bando pasirodyti kažką tokio žinanti, pademonstruoti savo pranašumą. Ir save paminėti kažkaip negražu: “Sabaliauskaitė yra boba, – numojo ranka Danielius Dalba. – Bobos bildungsromanų nerašo“. Ir istorijos pabaiga tokia banaloka, kaip kad filmai, besibaigiantys herojaus pabudimu, esą viskas tebuvo sapnas.

Beje, linkiu paskutinėje istorijoje išsiaiškinti minimų personažu vardus ir sužinoti, ką reiškia Lakmė ar Dalba, kas yra Kasmatė, toji raganiška moteris ar tas nepažįstamasis, vis minintis kanukus. Už šitą lenkiu galvą prieš autorę. Ir dar kartą – knyga išties puiki.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s