Aurora

Ar jau matėte filmą “Aurora“?

Iš pradžių protas erzinosi. Trukdė šalia sėdintys kino salės kaimynai, ypač tas vyresnio amžiaus vyriškis, kuris kas kartą atsidūsdavo ekrane prasidėjus dar vienai erotinei scenai, kurių filme tikrai netrūko ir iš pradžių jaučiausi truputuką nejaukiai, nes dar neteko tiek daug nuogo kūno žiūrėti su kitais žmonėmis, o galiausiai į filmo pabaigą pradėjo mausti kelius. Išėjau apspangusi, o mano palydovas pasakė, kad jam filmas visai nepatiko.

O man patiko!

Patiko režisierės vaizduotė, idėjos išpildymas ir aktorių darbas. Šiurpau nuo Jutaitės moteriškumo, visos sukauptos galios ir beviltiškumo. Ta scena, kai Lukas mėgaujasi jūros gėrybėmis ir godžiai ragauja visų ant stalo padėtų patiekalų, o Auroros veide šmėkšteli nusivylimas – ji nejaučia nei kvapo, nei skonio – ir ji leidžia jam ragauti iš savo burnos, tarsi bandytų save įtikinti, kad Lukui skani ji, kad ji pati yra tas dieviškas skonis, o galiausiai prašo įkąsti ir verkia – galima pagalvoti, kad nuo skausmo, o aš supratau, kad iš nevilties – Aurora yra komoje ir savo pasąmonės žaidimuose išlieka bejausmė. Tai pirmi Auroros ištarti žodžiai: “Įkąsk man. Stipriau“.

Ir nunešė stogą tas erotiškumas. Man sako, taigi lietuviai nemoka kitokių filmų kurti, vien tik apie seksą. Ten nebuvo seksas tik dėl sekso – kai pirmą kartą matomas žmogus priimamas taip intymiai ir giliai iš karto, tai kažką reiškia. Gal tai artumo poreikis, bandymas kabintis į kažką stabilesnio, kai pats skęsti, o gal Tanatos žadina Eros, ir Aurora nuo pat pradžių gundo ir skatina ją užvaldyti – taip skaudžiai norisi gyventi, kad pirmas pasibeldęs į jos tamsą yra vienintelis šviesos nešėjas ir, deja, susikurto pasaulio griovėjas.

Pavydas yra galingas užtaisas. Jei Lukas nebūtų bandęs išvyti kito vyro iš Auroros pasąmonės, gal viskas būtų susiklostę kitaip? Nes rodėsi, kad jis pats tam tikrais momentais Auroros akyse yra sutapatinamas su žuvusiu Stalkeriu. Ir jei Lukui teko išnerti iš vandens, kaip į avariją papuolusiai merginai, gal tereikėjo pasiduoti ir pereiti į kitus kreivojo namo kambarius…. ir, kaip baisu, užstrigti ten amžinai.

Artėjant finalui, pradėjau svarstyti, kokia bus filmo pabaiga. Jei Aurora atsibus ir gyvens kartu su Luku, bus graži ir banali pabaiga. Jei Aurora atsibus, o Lukas numirs – irgi graži, liūdna, bet taip pat banali pabaiga. Numirs abu – na, čia tolygu tam pirmam scenarijui, kai kartu pabunda, todėl dviejų žmonių mirtis yra lygiai tokia pat romantiška, kaip ir gyvenimas.Todėl ir turėjo būti taip, kaip sudėliojo – Lukas pabudo, Aurora taip ir nebeatsimerkė, nors ir ištarti žodžiai “Tau reikia gyventi“ (ar kažkaip panašiai) skambėjo banaliai, nors ir teisingai.

Eičiau dar kartą pasižiūrėti “Auroros“ vien dėl simbolių prikaišioto siužeto. O gal įžvelgiau per daug?

Įrašo “Aurora” komentarų: 1

  1. pritariu kiekvienam zodziui. labai labai neblogas filmas. beje, labai retai buna, kad saleje sedintys sulaukia titru ir vis dar neskuba begt is sales. tokia pauze retai pamatysi musuose

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s