Filmų dozė

Pi gyvenimas

Pagaliau sulaukėme paprastos filmo versijos, ne 3D. Čia esminis klausimas, ar verta dėl kelių scenų balnoti nosį sunkiais 3D akiniais. Taigi.

Filmas nuostabus. Kai skaičiau knygą, buvau suabejojusi jos pabaiga – rašytojas buvo užsukęs taip, kad rodėsi neaišku, kuris pasakojimas – ilgasis ir spalvingasis su tigru, ar tas trumpasis ir žiaurus – yra vienintelė neginčijama tiesa. Nes Pi Patelas knygoje klausia draudimo kompanijos tyrėjų, kuri istorijos versija yra geresnė, ir šie pasirenka tigrą, nors išeina iš palatos su didele abejone. O kai filme šis klausimas užduodamas rašytojui, tada pasidaro aiškiau – nes tik rašytojas patvirtina, kad bet kurią žiaurią istoriją mes galime papasakoti kaip nepakartojamą ir nuostabią.

Na, ir kaip visiems būna – vis lyginau knygą su filmu. Nebuvo knygoje jokios merginos ir tigras nešoko iš valties į vandenį, ir… Tiek to. Režisierius su visa komanda išpildė 97 proc. to, kas ir turėjo būti.

Vargdieniai / Les miserables

Pasirodo, aš nežinojau visos šitos istorijos ir Vargdienius įsivaizdavau truputuką kitaip. Na, bent jau be Prancūzijos revoliucijos pašonėje, nors daugelio dainų motyvai jau girdėti, matyt, iš bendro neišsilavinimo.

Kaip ir suprantu, kodėl nominuotas net aštuoniems Oskarams, bet iš pradžių reikėjo susikaupti ir nekikenti pradėjus aktoriams dainuoti. Tie miuziklai… Jų reikia. Kartais. Tik kartais.

Linkolnas

Vienas nuobodesnių filmų, kurį sėkmingai pražiovojau. Gal rimtiems dėdėms ir amerikonams tai yra nuostabybės viršūnė, bet jau nepamenu, ar sulaukiau pabaigos neužmigusi. Per mažai veiksmo ir per daug šnekų. Filmas ne man.

Hyde Park on Hudson

Kitas filmas, kitas prezidentas ir iškart kitokia istorija. Ar tikrai Franklinas Ruzveltas mėgavosi meilės žaidimais su tolima pussesere? Ar prezidentui buvo galima daugiau?

Na, ir juokingas klausimas, ar tikrai Jungtinės Karalystės karalius ir karalienė nežinojo, kas yra “hotdogai“? 😀 Neblogas filmas, gana lengvai susižiūrėjo.

 

Įrašo “Filmų dozė” komentarų: 1

  1. Aš vis tiek už 2000 m. “Vargdienius“, kuriems reikia kantrybės (regis, 3 filmai), bet užtat KOKIE filmai, neprastesni už monumentalų tekstą. Tada ir švelnus bei pūkuotas dainuojantis inspektorius gerokai nublanksta 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s