Teatras

Pirmą kartą į teatrą ėjau dilentantiškai iš rankinės kyšant šampano kibirėliui. Toks ten ir kibirėlis, tiesą sakant. Esą niekučių krautuvė Tiger Shop švenčia gimtadienį ir perkantiems dovanoja plastikinius šampano kibirėlius – juodus, rožinius ir alyvinius. Spėk, kokią spalvą pasirinkau. Aga, alyvos žydi, šampanas šąla… O paskui mąsčiau, kad reikėjo dovanos neimti, tiesiog atsisakyti – kam tas plastikinis…vazonas, o, rimtai vazonas, bus galima kokią mėtą įsodinti.

O teatras puikus. Čechovo “Meška“. Dekoracijos – drybsantis rąstas, maišai, kabanti balta suknelė – iškart primena kitą Rusų dramos teatro šedevrą “Trys mylinčios“, deja vu sustiprina pasirodę tie patys aktoriai. Koks skirtumas, ar Čechovo Luka, ar Žemaitės Liudvikas – rodos, tas pats bernas, tik kitas amplua.

Ir neša, neša, neša. Vyras pakelia moterį, persuka per liemenį, guldo ant grindų, sijonas šluoja rąstą, nuverčia kėdę – vyriškos rankos kelia, stumia, traukia… Tampo kaip lėlę, valdo lengvai kaip pūką. O ji – tokia trapi, gracinga – dusdama išspaudžia: Šaudysimės! Tas moteriškas tvirtumas, aklas užsispyrimas. Karalaitė! Ir meilė tik šich-šich sužaibaruoja, nudunda, nušlama… Vanduo šliūkšt! Prakaitas teka veidais, plaukai sulimpa. O jos drėgname žvilgsnyje – ir skausmas, ir ugnis, širdies gili bedugnė.

Per greitai baigėsi, norėjosi dar žiūrėti, skanauti akimis, čiuopti… Dar kartą susigūžti netikėtai gavus iš grūdo į veidą – lininėmis suknelėmis apsitaisiusios Avižos įsisiautėjo. Pirmos eilės privalumai. Išeidama pavogiau vieną teatrą rekvizitą – baltą plunksnelę, nuplevenusią nuos scenos…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s