Seni keliai

Senokai nemyniau tuo maršrutu. Paskutinį kartą gal didžiųjų pokyčių vasarą? Anyway. Ties pirmaisiais kilometrais suabejojau savo pasirinkimu – ar pasiruošusi fiziškai, ar nereikės atokiausiame maršruto kampe skambinti gelbėtojui ir sakyti „pasiimk mane, daugiau negaliu“.

Bet pavijau kažkokį dviratininką. Takelis buvo siauras, tad kelis kilometrus myniau jo ritmu – gana neskubant, į šonus pasidairant. Kompanijos man nereikėjo, nesijutau vieniša, o dar labiau nenorėjau užmegzti pokalbio. Su niekuo. Todėl šiek tiek nustebau, kai prasilenkiant su priešpriešais mynusia dviratininkų porele anie su manimi pasisveikino. Nespėjau atsakyti.

Takelis išplatėjo, paspartinau ritmą ir palikusi lėtaeigį dviratininką nuskubėjau pirmyn. Aš galiu. Atgal neminsiu. Ne. Tik ne į kalną.

Saulė kepino kairį smilkinį. Ir kam tiek daug apsirengiau? Bet aš juk galiu, tikrai. Riešėje sukdama asfalto metrus pradėjau pusbalsiu murmėti „susitaikyk su savimi, susitaikyk“… Negalvojau nieko. Tiesiog gėriau į save aplinką, saulę ir vėją, dulkes, paukščių čirenimą, geltonų purienų spindesį. Iš kažkur atsirado antras, trečias kvėpavimas.

Molėtų plento dvirtakis – šiek tiek sunkiau, bet vis tiek atkakliai. Santariškės. Momentinis sudvejojimas, kur toliau minti. Pasidaviau vidiniui GPS, atmintis nenuvylė. Dar keli metrai ir jau Ateities g. Vėjas šnioja į veidą. Neskubu. Neskambina, vadinasi, dar neieško, situacija kontroliuojama.

Grįžau, tikrinu Endomondo, 26 km. Neblogai, neblogai. Šiek tiek virpa keliai nešant dviratį laiptais. Truputį norisi atsisėsti, o geriau – atsigulti. Nusilupti prilipusius šortus, nusiprausti vėją. Tik kažin ar pavyko su savimi susitaikyti. Gal kitą kartą.

Įrašo “Seni keliai” komentarai: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s