#222 žodžiai

Niekam nieko nebereikia… dūsauja anie. Anksčiau ir obuolių kompotus darydavo, agurkus marinuodavo, raugdavo, visokias cukinijas, slyvas, o uogienių kiek – iš visų įmanomų vasaros uogų, o vėliau rudenį būtinai dujinę viryklę taškydavo kunkuliuojanti gintarinė obuolių košė. Ir grybus marinuodavo, ir visokias mišraines žiemai – lečai, aštrūs agurkai ir pan. O dabar… niekam nieko nebereikia, niekas nebenori dirbti.

Kas valgys, klausiu aš. Jūs. Nesuvalgom mes tiek. Dariau praėjusiais metais keletą stiklainių kriaušių kompoto, kaip pirmam kartui gavosi pusė velnio, bet ir tai pusę išvertėm į šiukšlių konteinerį, tik nedidelę dalį sunaudojau pyragams, nes kriaušikės buvo rūgštokos, o aš sirupui pagailėjau cukraus, bijodama kad bus per saldu. Nebuvo. Bet ir noro dar kartą bandyti neliko.

Gal aplinkybės dėkingos, praėjusią vasarą dar nedirbau, turėjau daugiau laiko visokioms uogienėms ir eksperimentams, o dabar sukuosi taip, kad virtuvėje ilgai neužtrunkame. Aukotis dėl kažkokių konservavimų – ne, ačiū, ne.

Niekam nieko nebereikia… obuoliai ant žemės pūna, anksčiau rinkdavome ir parduodavome. Aga, atsimenu tas obuolių rinkimo katorgas, kai skersai išilgai sodo su krepšiais ir maišais, kad tik daugiau parduotume, o kitą dieną atvažiuoja didelė mašina su priekaba, pasveria tuos obuolius, centai už kilogramą, gauni kokį 50 Lt ir džiaukis. Nedžiugino. Greičiausiai tai buvo pirmieji pinigai, kurių vertė gerokai atsiliko nuo darbo – šitaip tampaisi, lankstaisi, o moka centus. Toks kartėlis likdavo išvažiavus obuolių mašinai. Ateina kitas savaitgalis, ir vėl… Užtat dabar niekam nieko nebereikia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s