#223 žodžiai

Mus vėl skiria kilometrai, tonos oro ir vandenų, debesų ir medžių viršūnių, paukščių ir lengvai pradėjusių gelsti lapų. Mus skiria vėl laikas, kai skaičiuojamos naktys ir dienos, kai grįžimo dieną laikrodžiai sulėtėja iki tos akimirkos, kai spynoje pasisuka raktas.

Kodėl išsiskyrimai ir ilgesys suartina, o buvimas kartu – tampa toks įprastas, nepastebimas, kai vakare klausi, o mes šiandien bučiavomės? Nepamenu, eikš… Buvo laikas, kai rankos neatkibdavo nuo rankų, o visos mintys sukosi pašėlusiais verpetais tik apie tave ir tavo kūną, tavo rankas ir kvėpavimą.

Bet gyvenimas toks – apsilipdai puodais ir puodeliais, rūpesčiais, darbais, visokiais iššūkiais ir idėjomis, vaiko darželiu, savo bėgimais ir nenutrūkstamais rašymais, kada toms rankoms susikibti, jei nepraėjus išsiskyrimui – kada nežinai, ar gali būti kitaip.

Laukiu. Moters tokia dalia – laukti. Ruoštis susitikimui, galvoti apie rytojaus pietus ir ką apsirengti, kuo aprengti vaikus, ką išskalbti, kiek džiovinti sulaistytus kilimus, ką pirkti parduotuvėje ir be ko dar galima pagyventi. Prikaišioti savo dienas mažais darbeliais, kad tik laikas greičiau prabėgtų, kad rytinį kavos puodelį gertum eidama pro duris, tikėdamasi, kad bent tada tu greičiau sugrįši.

Nes laikui nepatinka vytis, jis visada nori būti priekyje. Tad mes jį varome pirmyn, gename ir gename iki tos akimirkos, kai spynoje pasisuka raktas.

Kai spynoje pasisuka raktas, širdis virpteli. Veidas nušvinta iš lėto, tarsi tekanti saulė raudoniu nudažanti stogus. Atsistoju ir einu apkabinti. Rankos neatkimba nuo rankų, o mintys…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s