#237 žodžiai

Kodėl žmonėms patinka kinas ar teatras? Dėl emocijų.

Dėl istorijų, kurių nelemta jiems buvo patirti, kurių gal norėjosi, ar kaip tik – šiurpas krečia vien pagalvojus. Užtat sėdi priešais ekraną ar sceną ir mėgaujiesi, kad kažkas kenčia dėl nelaimingos meilės, arba šoka priešais atvažiuojantį traukinį ir paskutinę akimirką spėja ne tik išsigelbėti pats, bet ir išgelbėti visą pasaulį – ten, už kelių metrų verda toks gyvenimas, kurio pats niekada nepatirsi, nes gyvenime nebūna tokių specialiųjų efektų ir ne visos pabaigos būna laimingos.

Ir kažkodėl žiūrėdami į aktorius mes suprantame, kad jie vaidina, kad jie nemoka skraidyti ir negali savaime viename filme pasenti penkiolika metų, o kitame būti su lenktais ragais – šimtai žmonių dirba prie viso vaizdo, kad įtikėtume, o gal tiesiog negalvotume, kad tai netikra.

Kartais mes komentuojame ir juokiamės, kartais piktinamės, kad scena pernelyg banali, kad taip realiame gyvenime nebūtų, nes susiduriantys automobiliai nebūtinai pakyla į orą, kad verstųsi tris kartus, o paskui sprogtų ir liepsnotų, kaip koks benzinvežis. Kad realiame gyvenime mes nedarytume taip kvailai, o gal tik nutylime, kad būdami lygiai tokioje pat situacijoje mes sustingtume ir negalėtume paspausti gaiduko, arba žūtume užsimerkę iš baimės.

Ir dar tie aktoriai turi devynis gyvenimus, dešimtis gyvenimų. Vienoje scenoje jie geri ir šilkiniai, kitame filme – nuožmūs gangsteriai. Bet žiūri į juos ir negalvoji, kad tai melas. Tą akimirką tu sutinki patikėti, tą akimirką tu sutinki žiūrėti ir laukti, kuo visa tai baigsis.

Man patinka filmai ir teatras. Dėl emocijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s