#241 žodis

Iš niekur nepublikuotų tekstų.

Kalbėti – rėkti

I dalis

“Nieko nepadarysi. Pjausim”. Gydytojas pasitaikė mažakalbis. Juozas sėdėjo ant kietos kėdės ir pagavo save svarstant, ar jo atžvilgiu nuožmų verdiktą paskelbęs žmogus nebus pats sau ko nors nusipjovęs – sumazgęs balso stygas ar patrumpinęs liežuvį.

Kalbėti buvo esminė Juozo savybė. Esybė, be kurios negalėjo nei dirbti, nei gerti. Dar daugiau jis rėkdavo. Rėkdavo, kai džiaugdavosi. Rėkdavo, kai liūdėdavo ar pykdavo (Juozui šios dvi emocijos buvo greta viena kitos). Nuo nuolatinio rėkimo pavargę namiškiai pusbalsiu burbėdavo, kad Juozui mirus visa ką užplūs dieviška tyla ir ramybė.

Bet Juozas dar nesiruošė mirti, tik atsigulti ant operacinio stalo, nes prarėktas balsas darėsi sunkus pakelti jam pačiam. Jis negalėjo nerėkti, tad operuotis sutiko tą pačią akimirką. Vienintelis dalykas, neraminęs Juozą, buvo priverstinė dviejų savaičių tyla – gydytojo žodžiais, jei nori, kad balso stygos tvarkingai sugytų po intervencijos ir Juozui grįžtų jo tikrasis balsas, teks užčiaupti srėbtuvę kuriam laikui.

Gydytojo pasiūlytą reabilitaciją modernioje slaugos klinikoje Druskininkų pušynuose Juozas atmetė – nenorįs išeiti iš namų, tegu namiškiai nesidžiaugia jam nebūnant, tegu negalvoja, kad galės savivaliauti ir tinginiauti, kol aplink sveikstantį ligonį tūpčios iš vieno akies mirksnio visą suprantančios gailestingosios seserys. Taip nebus, niekada.

Vis dėlto dvidešimt pirmas amžius, žmogus negali tiek ilgai tylėti, tad gydytojas pasiūlė alternatyvą kalbėjimui – kol Juozas lauks operacijos, specialus prietaisas įrašys jo dažniausias frazes, nustatys dažniausiai žodžiu reiškiamus poreikius, ir tas dvi savaites po operacijos maža dramblio kaulo spalvos dėžutė kalbės už Juozą. Jam tereikės paspausti norimą mygtuką.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s