#243 žodžiai

Iš nepublikuotų

Kalbėti – rėkti

III dalis

Komanda “Duok valgyti” aprėpė visas Juozo frazes nuo “Ar nėra ko užkąsti?” iki “Ką, aš koks šuva, kad neėdęs dirbčiau?!” Pilnas šaldytuvas ir su kaupu prikrautomis lėkštėmis nuklotas didysis stalas buvo Juozo bažnyčia ir altorius – per kiekvienas Kūčias kritiškai nužvelgdavo dvylika viršijančių patiekalų skaičių, paniekinami atsidusdavo, esą nėra ko valgyti, ir neparagaudavo nė pusės to, kol namiškiai nuosekliai keliaudavo nuo vieno stalo krašto iki kito ragaudami visus tarpusavyje nederančius patiekalus.

“Perjunk kanalą” reiškė įprastinius Juozo komentarus “Ar nieko geriau nerodo?”, “Ką rodo LRT?”, “Vieni debilai rodo, kiti debilai žiūri” ir t.t. Televizorius jam buvo ne kiek pramoga ar būtinybė, bet savaime suprantamas vakaro ritualas, užbaigiantis neblogai praėjusią dieną. Visiems patikdavo tokie vakarai, nes žiūrėdamas ką nors įdomaus Juozas nustodavo rėkti. Prastomis dienomis Juozas eidavo miegoti nežiūrėjęs televizoriaus, tarsi saugodamasis, kad jo įsiutęs nesudaužytų.

Daugiausiai frazių ir monologų pasislėpė po mygtuku “Rėkti”. Juozas grįžęs namo pamaigė visus mygtukus iš eilės, klausydamasis savo balso – tokio keisto ausiai, tarsi kas nevykusiai pamėgdžiotų jį patį. Ties “Rėkti” sudvejojo ir švelniai spustelėjo. Dėžutė papylė ištisą tiradą: “Avies galva, durne paskutine, pažiūrėk, kaip mes gyvename. Čia viskas per tave. Jei ne tu, aš… <…> Kodėl aš vienas turiu draskytis? Nuo adatos iki arklio, viską man vienam reikia nupirkti ir parduoti, pas visus šeimos kaip šeimos, eina kartu, pasitaria, dirba, o pas mane…”

Besiklausydamas savo paties rėkimo Juozas pajuto kylantį pyktį. Buvo pikta, kad turėjo operuotis, kad dabar pats negali kalbėti, rėkti, keikti ir koliotis.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s