#244 žodžiai

Kalbėti – rėkti

IV dalis

Juozas atlapojo savo kambario duris ir rado namiškius, vakarojančius prie televizoriaus. Stovėdamas tarpdury spusčiojo mygtuką “Rėkti” tol, kol pačiam neįskaudo galva. Nuėjo miegoti pavargęs, per tą rėkimą pamiršo pavalgyti.

Atsikėlęs ryte iškart paspaudė mygtuką “Duok valgyti”. Žmona jau buvo pačirškinusi kiaušinienės ir dosniai užtaisiusi pjaustytų svogūnų laiškų su grietine. Tokius ūkiškus pusryčius Juozas mėgo, tad nedelsdamas išvalgė visą dubenį. Stumtelėjo tuščią lėkštę nuo savęs ir nežinodamas, kaip dabar užbaigti tylą prie stalo, pastukseno šakute į puodelį – frazės Ačiū Juozo dėžutėje nebuvo.

Paskui visi ėjo dirbti, kas daržų ravėti, kas prie gyvulių – Juozas pavaikščiojo kieme, pirštu pabaksnodamas kur kas ne taip daroma ir grįžo namo. Gydytojai rekomendavo po operacijos sunkiai nedirbti ir tausoti išoperuotas balso stygas. Juozui labai norėjosi paimti kibirą vandens ir pačiam nueiti prie karvių, bet patyliukais džiaugėsi, kad namiškiai visus jo darbus turėjo nudirbti patys.

Įsijungė televizorių. Paskaitė laikraštį. Pasidarė antrą puodelį ramunėlių arbatos – bobutės patarė, esą greičiau gis. Pasidarė nuobodu, galiausiai vėl pikta dėl esamos situacijos. Paskui po kojomis pasimaišė katinas ir nė pats nepajuto, kaip pirštai spustelėjo mygtuką “Rėkti”. Tokį jį rado namiškiai – Juozas nervingai spusčiojo mygtuką, tarsi norėdamas, kad rėkimas niekada nesiliautų.

Šeimyna patylomis pasidarė pietūs, susėdo valgyti, o Juozas kampe “rėkė”. Kažkuriuo momentu įsiklausė į savo paties, dėžutės skleidžiamus žodžius. Pyktį miešė liūdesys, toks gilus neteisybės jausmas kaip tada, kai iš mažo, dar visai vaikėzo, dičkiai atėmė dviratį ir sulamdė, o grįžus tėvas sušėrė kietu delnu per sėdynę, piktai pasakęs, kad daugiau dviračio negausiąs.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s