#245 žodžiai

Kalbėti – rėkti

V dalis

Sėdėjo Juozas ir nuleidęs galvą ritino ašaras sau į skreitą. Tyliai skimbčioję šaukštai sustingo, ir virš stalo pakibo tyla. Žmona atsistojo ir pripylė į tuščią lėkštę riebių barščių: “Juozai, sėsk, pavalgysi su mumis”. Kruptelėjo. Purvinu nykščiu brūkštelėjo per akį, priėjo prie stalo ir sunkiai atsiduso. Šeimyna baikščiai varstė tėvą akimis. Juozas kostelėjo, linktelėjo galva žmonai ir valgė sunkiai rydamas sriubą, galugerklyje jausdamas sūrias savo ašaras.

Po dviejų savaičių Juozas atidavė dėžutę gydytojui, šiam leidui prabilti pirmuosius žodžius, nerangiai atsistojo, pasakė “Ačiū” ir tiesiog uždarė kabineto duris, jausdamas nustebusį gydytojo ir jo seselės žvilgsnius, įbestus sau į nugarą. Dar spėjo išgirsti kažkieno paspaustą dėžutę liepiant “Perjunk kanalą”.

 

2016 m. pavasaris.

Bet kokie sutapimas su realiais žmonėmis tėra banalus atsitiktinumas, juk pasaulyje tiek daug žmonių, ne tik skirtingų, bet ir panašių, antraip kodėl kartais mus kas nors pašaukia kitu vardu, arba pribėga pasilabinti, o tada staiga atitoksta ir atsiprašo, esą pasirodė, kad jūs esate kažkas kitas, bet ne jūs.

Aš daug istorijų prisigaudau iš realaus gyvenimo, bet jas būtinai praleidžiu pro savo rašymo fabriką, kur nereikalingos detalės nutrupinamos, skylės – užlopomos fantazija ar vizijomis, kartais sapnais (pačia brangiausia rašymo fabriko medžiaga). Visa tai pasidaro kažkuo kitu – lyg ir ta pati istorija, gal netgi girdėta per giminių susitikimą ar troleibuse, bet ir tuo pačiu – ne tokia. Jūs ir vėl apsipažinote.

Kodėl atsiranda tie tekstai? Man dažnai reikia rašyti, bet kartais nesirašo tai, ko tądien reikėtų, tada aš tiesiog rašau bet ką. Kad tik rašymo fabrikas nesustotų.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s