#249 žodžiai

Iš pradėtų tekstų

Tėvas mirė, ir nebeliko kam rėkti.

Sodyboje pasidarė keistai tylu – nebe taip amsėjo šunys, tyliau maurojo jaučiai, paukščiai ir tie pritilo. Silvija įsirėmė į apsamanojusią, paklypusią medinę tvorą ir atsiduso su tokiu palengvėjimu, kokio nebuvo patyrusi jau daugelį metų. Tėvas mirė. Pagaliau.

Motina, atvažiavusi iš Klaipėdos, bergždžiai rankiojo žodžius ir prie kapo duobės nesėkmingai bandė išspausti nors vieną ašarą – bet ašarų latakai jau seniausiai buvo susitraukę, o gal per tiek neapykantos metų užtrankyti, todėl nebefunkcionavo. Silvija stovėjo atžagariai, suspaudusi lūpas. Kentė kaimiečių veriančius žvilgsnius, tylų burbėjimą už nugaros. Pamanyk, nesižegnojo kaimo koplytėlėje. Ir tėvo šaltos medinės rankos nebučiavo prieš uždarant karstą. Stovėjo ir gaižiai stebėjo, kaip senos kaimo davatkos viena per kitą grūdosi atsisveikinti su, kaip jos kartojo kunigui, atvažiavusiam iš savo didelės bažnyčios į kaimo kapinių koplytėlę, garbingu kaimynu, geru ir doru žmogumi. Žmogumi, kurio nemylėjo artimieji, nes jis pats, dievai mato, svetimą mylėjo stipriau už savus.

Be ilgų ginčų buvo nuspręsta visus likusius gyvulius skubiai parduoti. Motina vaikštinėjo iš kambario į kambarį, rankiodama išmėtytus daiktus, tarsi bandydama sutvarkyti viską taip, kaip buvo iki jai išvažiuojant gyventi pas savo merdinčią, sunkiai aplinkoje besigaudančią mamą. Silvija atsisuko į namą ir pagavo lange stovinčios motinos žvilgsnį. Vis dar išsigandusi, kaip paukštis narvelyje, o jau nebeliko ko bijoti. Nebent vienatvės.

„Ką darysime su namu, sodyba?“ Silvija atsakymą žinojo jau tą pačią akimirką, kai svetimas balsas paskambino pranešti, kad jos tėvas rastas negyvas. Klausėsi tų žodžių užsimerkusi, viena ranka suspaudusi marškinius ties krūtine. Atsimena, kad padėkojo. Ačiū, kad paskambinote.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s