#250 žodžių

Pamačiusi buvusį bendradarbį pietaujant prie kampe esančio staliuko, draugiškai mostelėjau ranka. „100 metų!“ – kodėl vyrai tai sako taip, tarsi būčiau kiaurai pražilusi ir į kėdę atrėmusi savo išeiginę lazdą?
Kalbamės, dalinamės pasenusiomis naujienomis, kiek vaikų susilaukė biuro administratorė ir į kelintą pragaro ratą velniai nujojo ex-bosą. „Tai kaip judviem su vyru sekasi?“, klausia buvęs kolegutis. Staiga iš restorano virtuvės išbėga virėjas balta apranga ir man ant galvos išverčia puodą karštutėlių barščių – štai toks jausmas perlieja iki kulnų – jis nežino!
Nudelbiu akis į salotų lėkštę ir atsidūstu: išsiskyrėm. Juokinga tai, kad nuo skyrybų praėjo jau X metų, o aš iki šiol pajuntu kaltės jausmą, sumišusį su gėda, kai sutinku nieko apie tai nenutuokiantį žmogų.
Iš kur visiems žinoti? Jei į vestuves kvieti visus draugus, kolegas, ex-kolegas, kaimynus ir net žmones iš interneto, kad ateitų pasidžiaugti tavo laime ant civilinės metrikacijos laiptų, tai apie skyrybas sugebi pranešti tik artimiausiems. Ištarti garsiai „mums nepavyko“ ar paskelbti viešai internete – nelengva, neįprasta ir net kažkaip nepadoru.
Ką žmonės turėtų daryti tokiais atvejais – paspausti „Like“? Pakomentuoti „laikykis“? O jei draugai susipjaus čia pat mano laiko juostoje, kuris vis dėlto kaltas dėl skyrybų…
Knygas, patalynę ir skyrybų nuotaikas išgyvenusias lėkštes jau pasidalinote – manai, jau viskas? O kaip dalintis bendrais „Facebook“ draugais? Žiūrėk, vieni pradingsta iš akimirksniu, kiti kasmet sveikina su gimtadieniu ir „Like’ina“ visas tavo naujo gyvenimo  nuotraukas. Tačiau nei tu, nei jie nebekviečia į svečius ar susitikti, nes nesinori pasijusti nejaukiai. Jie yra ir jų nėra. Tarsi sėdime viešojoje bibliotekoje ir stebime vienas kitą negalėdami garsiai prabilti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s