#251 žodis

Kai buvau studentė, skaitydavau daug ir gausiai – ne tik tai, ką reikėdavo mokslams, bet ir savo malonumui. Atsimenu, kaip bibliotekoje pirštais glostydavau knygas, rinkdavausi ilgai, kartais pernelyg su dideliu užsispyrimu surasti tą vienintelę, kuri mane pagrobs kiekvieną laisvą akimirką ir kamuos iki paskutinio puslapio saldžia istorija.

Labiausiai patikusias knygas nusipirkdavau knygyne. Taip, perskaitydavau bibliotekos turimą knygą, o tada nukulniuodavau į knygyną ir nusipirkdavau, ypač lietuvių autorių. Man labai norėdavosi tą patikusią knygą turėti, kad bet kada galėčiau ją atsiversti ir vėl paskaityti patikusias mintis, o kartais – perskaityti visą nuo pradžių iki galo dar ir dar kartą.

Dabar knygų perku mažiau. Nesu joms abejinga, tiesiog neturiu/nerandu/nenoriu rasti joms tiek daug laiko. Užtat be proto perku žurnalus. Kai dirbau žurnalo redakcijoje, kuri tuo metu leido tris žurnalus, man didžiausia šventė būdavo ta diena, kai pasirodydavo visų žurnalų nauji numeriai, tada visi darbuotojai gaudavo po vieną egzempliorių, kvepiantį dažais, dar nevartytais puslapiais. Atsimenu tą jausmą, kai paimdavau tris žurnalus ir nešdavausi juos namo – ten dar kartą vartydavau ir skaitydavau, rodydavau kitiems.

Jaučiu kažkokią silpnybę spaudai – ne vien kvapui, labiau spalvoms ir tekstams, bendram įspūdžiui, kai nuotraukos ne retai kuria atskirą istoriją greta pateikto straipsnio herojaus/herojės istorijos/pokalbio. Kad ir ta lietuvių rašytoja, kuri puikiai rašo, bet taip vargingai gyvena, skaitai ir jauti, kaip jai skauda sąnarius ir sielą sėdėti mažame kambarėlyje, bet nuotraukose jos akys švyti nepaaiškinama šviesa, prieš fotografuojant padažė, gražiai aprengė, pakylėjo į aukštesnį lygį, kur galima sėdėti ne ant kietos kėdės, o ant minkštutės sofos.

Tai įtraukia. Nepalieka abejingos. Dovanoja malonumą gyventi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s