#254 žodžiai

Šiandien dalyvavome vestuvių ceremonijoje. Koks puikus oras – lyg ir tradiciška rugsėjo pradžiai, bet vis tiek netikėta, kad šitaip karšta ir saulėta. Džiugu buvo už jaunuosius, gi žinai, kiek daug rūpesčių kelia tas oras – ar nelis, ar nebus vėjuota, ką apsirengti, ką apsiauti, ar reikės lietsargių, gal atsarginių batelių ir t.t.

Bažnyčia, tiksliau koplyčia, buvo nedidelė ir jauki, be tų senovinių paveikslų ir skulptūrų – tik medis ir spalvoti vitražai, pro kuriuos labai jaukiai tvieskė vidudienio saulė. Suprantu, kad statant bažnyčias laikomasi pasaulio šalių (šiaurė-pietūs-rytai-vakarai), todėl ji stovi taisyklingai, bet toje vietoje ta saulė buvo magiškai įdarbinta.

Ir ceremonija buvo graži, paprasta. Kunigas Ričardas Doveika visada randa tinkamą žodį, pajuokauja, kai reikia, sušnabžda ką daryti, nuramina žvilgsniu, netgi pamerkia akį. Ir matai, kaip iš jaudulio stulpais virtę jaunieji staiga atsipalaiduoja, ranka susiranda ranką ir užuot nervingai spusčioję vienas kitam delnus jie tiesiog laikosi nurimę, vienas kitą atradę, todėl jau niekada nebepaleisiantys.

Per pamokslą norėjosi ir šypsoti, ir braukti pritarimo ašarą – kaip viskas teisinga pasakyta: šeimoje reikia kurti diplomatinius santykius ir visada daryti vienas kitam gera. Nes meilė nėra tik jausmai, meilė yra įsipareigojimas, meilė yra pats žmogus. Ir, kaip sakė Doveika, nėra netinkamo laiko dovanoti save vienas kitam. Buvo labai gera klausytis.

Viską vainikavo Aistės Smilgevičiūtės ir jos vyro duetas: „…mylėk mane dabar ir čia, aš taip seniai to laukiu“. Rodos, tiek kartų girdėta ši daina, bet tą akimirką toje bažnyčioje ji skambėjo dar gyviau, dar labiau. Nesumeluosiu, man išties norėjosi verkti.

Šiandien buvo išties puiki saulėta ir meilės kupina diena. Nuoširdūs sveikinimai jaunavedžiams dar kartą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s