#261 žodis

Iš niekur nepublikuotų tekstų:

„Mama, aš išėjau iš proto“, – po langais rusiškai rėkavo kažkokios mergos. Buvo 2004-ųjų ruduo. Bendrabučio kambaryje buvau viena, tad galėjau netramdomai žliumbti į pagalvę. Didesnės tragedijos negalėjo nutikti – aš ir vėl įsimylėjau ne tą…
Įsimylėti ne tą visada reiškė didesnius ar mažesnius širdies sopulius. Meilė be atsako, kai nežinai, ar bent pati myli save, skamba kaip Dievo antausis – tavęs niekas nemylės. Juokinga, bet tada buvo taip – čia tik dabar mes gudrios ir žinome, kad pirmiausia reikia mylėti save nesvarbu, kas nutiktų ir kas šalia mūsų būtų ar nebūtų visai.
Suaugus vienatvė įgauna kitokio skonio – saldaus egoizmo, laiko sau, nereikėjimo su kuo nors derintis, kažkam įtikti ar pataikauti. Pabūti vienam ir skirti visą laiką tik savo poreikiams – kai kuriems skamba kaip neįgyvendinama svajonė. Bet tada… Būti vienam, kai dar nesi savęs atradęs, o gal netyčia klystkeliuose praradęs, buvo bausmė ir kančia, ką ten Dievo pirštas – dieviškas kumštis, prislėgęs nepakeliamu svoriu prie grindinio. O širdį taip sopa, taip sopa…
Tik vėliau suprasiu, kad įsimylėti ne tą kainuoja mažiau, nei balsuoti ne už tą, dirbti ne pas tą ir ne už tiek, gyventi ne ten ir ne taip. Bet širdį kamuojantys dalykai kažkodėl šiame gyvenime atrodo didesni ir svarbesni, nei skaičiukais ir nuliukais pažymėti ploni, numatyto dydžio popierėliai.
Galvoju, kad visi turi praeiti etapą, kai įsimylima ne tuos žmones. Geros mamų dukrelės būtinai pameta galvą dėl rūkančių ir geriančių, odinėmis striukėmis ir visokiais anarchijos ženklais apsikarsčiusių metalistų ar šiaip netikusių berniukų. Tie patys netikėliai kartais pasileidžia plaukus dėl kokios vargšės našlaitės, kurios į marčias nenorėtų net ir didžiausio metalisto mama.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s