#272 žodžiai

Kuo nors piktintis yra lengviau nei būti atlaidesniam ar supratingesniam. Galima pykti ant lenkiančio vairuotojo, kad nerodo posūkio, galima pykti ant to, kuris velkasi prieš nosį tuomet, kai tau labai reikia papildomų penkių minučių. Galima pykti, o kam? Niekas nuo to nepasikeis. Juk gal fūros vairuotojas ne iš blogos valios stipriau paspaudė akseleratorių, tikėdamasis, kad ir aš bandysiu pralėkti pro mirksinčią žalią šviesą. Žinai, avarijos nebuvo, bet matyti, kaip kone į automobilio galą siūbteli fūros kabina nuo staigaus stabdymo, kažkaip pasidaro ne pikta, o baisu. Bet jis nepypina, nelipa aiškintis. Mažius sėdi sudėjęs rankutes, čiupinėdamas savo paties pirštus ir stebėdamas, kaip mirksi pėstiesiems skirtas šviesoforas. O aš bandau žvilgsniu šaudyti galinio vaizdo veidrodėlį, bet fūros vairuotojas sėdi aukščiau, tad geriausiu atveju šaudau jam į kojas, kurių nesimato, nes veidrodėlyje tematau mėlyną fūros snukį, kiek pernelyg prilipusį prie mano gražios autošiknos. O gal tik taip atrodo, tie veidrodėliai linkę didinti, o baimės akys viską išpūsti.

Mano tekstuose atsirado perdaug autodetalių. Šiandien važiuodama darban pagalvojau, kad prieš kelerius metus, kai pagaliau išlaikiau vairavimo teises ir nešiojausi su savimi vairuotojo pažymėjimą labiau iš įpročio nei iš poreikio, būčiau buvusi labai laiminga, jei būčiau turėjusi galimybę šitaip vairuoti kone kasdien. Nedidelės tos mano kelionės, bet per šiuos du mėnesius jau tiek daug išmokau ir nugludinau keletą kelių, kuriais man jau nebaisu važiuoti. Bet dar daug kelių laukia – ir tų, kurių šiek tiek bijau.

Štai kitą savaitę teks nusigauti į kitą miesto galą. Man jau dabar prakaituotų delnai, jei tą jie darytų iš baimės – o jausmas bus kitoks. Kiek smarkesnis širdies ritmas ir visiškas susitelkimas į kelią, neprakalbant nė žodžio. Tik kartais ištariant mažiui magišką žodį “tiltas!“.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s