#280 žodžiai

Šiandien buvau išėjusi į miestą, mažiausiai penkis kartus norėjosi traukti telefoną, pyškinti ir skleisti pasauliui, kad dievuliau mano, koks tas mūsų Vilnius gražus. Buvau įmonės organizuotoje ekskursijoje po senamiesčio kiemelius. Tikrai ne visus tuos kiemukus išvaikščiojome, ne visas istorijas išklausėme, bet visas vakaras pavyko ne tik dėl pasitaisiusio oro, bet ir visos tos atmosferos – vakarėjantis miestas, languose įsižiebiančios lempos, jaukumas ore ir mes, visi atskirai, bet tuo pačiu kartu – išsižioję klausėmės gidės pasakojimų ir dairėmės į dalykus, kurių nematėme, nors ir šimtus kartus pro ten praėjome. Toks gražus ruduo… Ir iškart pasimiršta, kad ryte keikiausi ir buvau pikta, nes lijo ir viskas krito iš rankų, kreivai dėliojosi ir vis strigo visokie maži dalykai.

Mąsčiau ir apie išgirstas meilės istorijas, pavydu ir kerštu suteptus nutikimus, nuodais nutaškytas pagalves ir jais paskanintą mylimos žmonos patiektą kavos puodelį. Rodos, niekada negirdėjau, kad Mickevičius buvo toks romantikas, ak, tokie laikai buvo, kai dėl platoniškos meilės į dvikovą pakviesdavo, su viena sugyvendavo keturis vaikus, o visą gyvenimą džiūdavo dėl tos vienintelės. Kaip ir kitoje istorijoje – gedėjo mylimojo penkiolika metų, kol galiausiai susiėmė ir apvertė savo gyvenimą aukštyn kojomis ir tapo Turkijos sultono patikėtine, vienintele moterimi, prasibrovusia iki jo protu ir išmintimi.

Grožėjausi senamiesčiu, tarsi nebūčiau mačiusi. Žiūrėjau į praeinančių žmonių veidus, naujus moterų paltus, pravažiuojančius brangius automobilius, kuriuose kažkas juokėsi, o kažkas rimtu veidu prie ausies spaudė telefoną. Po ekskursijos užsukau kavos, nešiausi tą puodelį karamelinio makijato ir gėriau į save nusileidusią tamsą. Tada laukiau ant kampo, jausdamasi kiek nepatogiai – stovi moteris (ar vis dar pavadina kas mergaite?), gurkšnoja kavą ir dairosi, kažko laukia. Tamsu jau. Kažkas praeina, pravažiuoja vienas kitas automobilis, o aš stoviu. Atrodo, kas čia tokio, bet laukti reikia mokėti. Ypač sulaukti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s