#302 žodžiai

Kasininkė atidžiai žiūrėjo į vaikinų ištiesą asmens tapatybės kortelę. Turi metų, gali pirkti – nuėmė apsaugas ir įmušė tris tauriųjų gėrimų butelius. Sumokėjo, susirinko ir išėjo. Vienas nervingai trypčiodamas, antras vis kikendamas, trečiasis, rodęs kortelę, kiek įmanoma santūrus ir susikaupęs – vaidina vyresnį, nei yra iš tikrųjų. Vakarėlis šiandien turbūt laukia, o veidai – kaip mokyklinių dar. Tas noras išgerti, prarasti kontrolę, kvailai juoktis ir džiaugtis taip, tarsi niekas nemato – kažkodėl reikia tokiems dar užtemdyti sąmonę, kad nusipurtytų savo pačių, tėvų ir mokytojų užnertus pančius. Viščiukai…

o aš ieškojau morengų. Tortų ir pyragų kepykloje pažiūrėjo į mane taip, tarsi būčiau paprašiusi nulipdyti tortą bombą, su viduje kunkuliuojančiu tikru napalmu (šiaip nežinau, kas tai yra). Galiausiai kita per petį mestelėjo: nepardavinėjame, nes mums patiems vos spėja kepti. Aga, vadinasi, ne patys kepa, iš kažkur užsakinėja. Gudročiai. O gi yra racijos, morengą kepti ne juokų darbas.

Tada prazondavau maximą, nėra. Buvo kažkokie įtartini, neėmiau. Tada rimi – nėra. Užėjau į Mon ami, pas brangininkus, padūsavau ir paėmiau porą maišiukų morengų. Štai taip vėl lipdžiau tortą. Antras dublis. Šįkart kremo su kava negadinau ir įbėriau tirpios kavos šaukštą – kremas neprarado konsistencijos, užtat įgavo kavos aromatą. Dabar žiūrėsime, kas rytoj liks iš viso šakar-makar. Nežinau, ar gerai padariau, bet visą tortą įkišau į sandarią dėžutę, nes šaldytuve vis dėlto drėgna – teoriškai reikėtų uždengti šaldytuvo sienelę, bet man čia dilema, kuo tą sienelę dengti ir ar dengti per visą ilgį, ar tik toje lentynoje, kurioje pastatai tortą. Tad paėmiau ir įkišau į sandarią dėžutę – dabar tortas tikrai nesudrėks, bet ir nekvėpuos. Bus nudusęs tortas, muhauha. Patikrinsiu po kelių valandų, kaip ten reikalai atrodo. Jei pamatysiu, kad rytoj morengai išėjo į dausas, ty., ištirpo kreme, nors teoriškai sviestiniame kreme, kuriame nėra nė lašo vandens, ištirpti neturėtų, tada tortas liks namie – niekam jo nerodysiu ir sau antro gėdos dublio nedarysiu. Vivat virtuvinis perfekcionizmas!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s