#310 žodžių

Kaip tai vadinasi – perfekcionizmas ar nežinojimas, kaip geriau rūrą pakraipyti? Darbe minėsime pyragų dieną, žūtbūt reikia iškepti kokį šedevrą. Guliu ir svarstau, kokį receptą pasirinkti. Iš pradžių buvau sugalvojusi drėbtelti solidžią variaciją: aguoninis biskvitas su karameliniu kavos kremu. Na, beveik gaunasi tortas, bet jei kepčiau tik du biskvitus, kuriuos pertepčiau kremu ir viršuje nieko nedaryčiau arba tik simboliškai išspausčiau keletą kremo gėlyčių – beveik pyragas, bet ne visai.

Tada pradėjau galvoti, kad kolegės greičiausiai darys paprasčiau. Viena garantuotai atneš savo firminių keksiukų su vyšniomis. Damn it, trupininis pyragas su vyšniomis buvo viena iš galimų opcijų – deja vu bilsnoja į makaulę, kad šaldiklyje dar buvo maišelis šaldytų vyšnių. Ne, vyšnios netinka.

Tai gal Havajus – kažkada pati TV3 žinių vedėja pas Beatą kepė šį pyragą, berods tai pačiai Pyragų dienai. Labai paprastas ir smagus receptas, kur esminis akcentas tampa ant pyrago užpilamas glajus. Och, koks ten puikus glajus… Bet gal ne.

Obuolių pyragai atmetami iš principo. Kas dar galėtų būti. Vis niežti tos aguonos, gal šimtalapį suraityti – bet vėlgi rizikingas reikalas, nes ten cukrus, sviestas, paskui kalorijos ir žvygaujančios kolegės, besigraibančios smunkančių gelbėjimosi ratų. Nu.

Tada mintyse kratydama visų savo keptų pyragų kolekciją ištraukiau varškės idėją – genealu, nemanau, kad kas keps su varške. Na, bent jau ne su tokia varške, kaip mano – pas mane teisinga, naminė, gerai ištrynus gaunasi vientisa, tiesiog aksominė, mmm. Nuspręsta, kepsiu kakavinį varškės pyragą. Šitas dar nėra nuvylęs, nes jis išties skaniausias šaltas.

Paskui nuėjau į virtuvę ir peržiūrėjau receptų lapelius, kurių niekaip nesuguldau į normalesnį pavidalą – padriki lapukai tiesiog susegti dideliu dokumentų spaustuku. Puiku, ingredientų netrūksta, gal kiek grietinės mažokai, bet nieko, rytoj vis tiek šliaušiu į parduotuvę, nes kol vyras nepastebėjo, vartojame jau kelių dienų senumo grietinę – grietinė kaip grietinė, nesuprantu, kam ją išmesti, jei galiojimo laikas pasibaigęs tik prieš porą dienų. Bet vis tiek reikės nupirkti naujos, nes ir pasibaigusiam galiojimui galioja protingi terminai.

Tai va.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s