#311 žodžių

Žiema parbėga baltais automobilių apklotais, šaligatvių pliurza ir netgi apyšlapiais batais, vis smarkiau kaistančiais radiatoriais ir pirma karšto vyno taure ant palangės. Dar ji atneša minčių apie Kalėdas – vakar sužinojau, kad žodis Kalėdos kildinamas nuo žodžio kalėti, negalėjau patikėti, o gal nenorėjau -, taigi apie dovanas, staigmenas ir šypsenas, sočius ir saldžius pyragus, nekasdieniškus valgius. Ir apie kasdienybę, kurioje daugiau tamsos nei saulės, paracetamolio vietoj tik-tak’o. Taigi.

Praėjusiais metais panašiu metu svečiavomės pas vieną šeimą, kikenau į saują, kai šeimos galva apsisiautęs chalatu ėjo į sandėliuką ar kokią tai techninę patalpą badyti skylių skardinėje – sakė, kad daro žibintą vaiko darželiui. Ir koks isteriškas juokas ištiko mane, kai sužinojau, kad ir mano vaiko darželyje šiemet bus žibintų šventė, tad tėveliai turi padaryti kokį nors žibintą – popierinį, plastikinį, iš skardinės ar stiklainio, jau kur fantazija neš, ten gerai bus. Ne, skylių skardinėje mes nebadysime. O ir tokios techninės patalpos neturiu, į kurią galėčiau eiti su chalatu – nebent į namų tamsųjį kambariuką. Darysime popierinį, greičiausiai iš kokios dėžutės. Tikros žvakės nedėsime – tik tą saugią lempelę, švytinčią nuo baterijos (IKEA), tad popierinis žibintas švies, bet nesupleškės. O šiaip pasakos moralas: nežvenk iš kitų tėvų, nes pačių tas pats laukia.

Kepu pyragą rytojui ir svarstau, kiek iš viso pyragų bus. Tikiuosi, pyragus neš tik moteriškoji kolektyvo dalis, nes jei dar ir vyrukai prisijungs su savo kepiniais (savo ar savo žmonų), tada bus apsivalgymo šventė, neįstengsime visko paragauti, ką jau kalbėti apie suvalgymą. Bus įdomu vienok. Laikau pirštus sukryžiavus, kad rytoj nebūtų dramatiškas oras ir nepatirčiau neplanuoto sreso važiuojant į darbą. Bijau to sniego, dar nepripratau – pala, dar kelios kelionės per pliurzą ir būsiu plius minus pasiruošusi. Naivuolė – kinkos drebės per pirmą leduką, čia jau abejonių nekyla. Uff, aš galiu, aš galiu – jei blondinės  savo užčiulptuose visureigiuose gali, vadinasi, galiu ir aš. Nebūsiu karvė ant ledo – visos viltys į naujas padangas.

O šiaip viskas gerai, tik laiko trūksta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s