#326 žodžiai

Labai sunku susikurti balansą ir jį išlaikyti. Kiek kam skirti laiko, kad nenuskriausčiau ir pati savęs. Išdalinu save darbui, pamiršdama, kad artimieji laukia tų kelių minučių sau, apkabinimo, bučinio, …. įrašyti tinkamą dalyką kiekvienam. Ir suprantu, kad dar keli mėnesiai ir užsisuks dar didesnė pasiutpolkė, tada reikės savo laiką skaidyti minučių tikslumu, kad sveikas protas nenutoltų nuo sveikų santykių ribos. Nu gal pagaliau nustosiu švaistyti laiką visokiems soc.tinklams, kur nerandu sau naudos, tik stumiu laiką skaitydama kitų žmonių gyvenimus ir pasigyrimus. O paskui dūsauju, kad pati neturiu laiko paskaityti knygos, numegzti sau kepurės iš pernai nusipirktų siūlų ir padaryti daugybę kitų dalykų, kurie nebūtų darbas, už kurį mokama.

Vienintelis nemokamas dalykas liko šio tinklaraščio rašymas. Nežinau, kitiems metams kažin ar įsipareigosiu rašyti kasdien po tokią paklodę, dievai mato, man tai sunkiai sekasi, tekstai neįdomūs, o įrašai pastaruoju metu pasirodo geriausiu atveju kas antrą dieną. Gal reikės sumažinti apimtis: tarkim galiu rašyti kasdien, bet tikrai ne po kelis šimtus žodžių, nes dažnai nerandu ką naudingo pasakyti.

Ir nemokamas yra TED kalbų vertimas, tiksliau viso vertimo projekto prižiūrėjimas – nors kaip lietuvių kalbos koordinatorė pastaruoju metu užsiimu ne vertimu, o viso reikalo judinimu ir nešimu į žmones. Vakar patvirtinau kelias kalbas, net palengvėjo, kad po ilgo laiko kažką nuveikiau naudingo. O visų kitų rezultatų dar laukiu artimoj ateity – žinia skelbiama, susidomėjimas yra, bet kad visi tiek projektai labai priklausomi nuo sezoniškumo. Žinai, kada pasipils naujų savanorių vertėjų banga? Iškart po naujųjų metų, nes visi suskubs pildyti naujų metų rezoliucijas. O paskui visi išsibarstys, tik vienas kitas išvers daugiau nei dvi kalbas. Entuziazmas kažkur dingsta, kai smaugia savi deadline’ai – mokslai ar darbai, už kuriuos tau moka, kad galėtum nusipirkti prabangių eklerų su kava.

Dar kartais padedu kam nors, bet šiaip džiaugiuosi, kad tokių prašytojų ženkliai sumažėjo, kai pradėjau visiems tokiems atsakyti, kad juodai neturiu laiko. Tik keliems draugams galiu nemokamai paredaguoti, padėti su tekstais, ir tai viliuosi, kad atsilygins bent šokolado plyta, o ne trumpu “ačiū“, mirksinčiu Facebook messenger’yje. Darausi brangi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s