#362 žodžiai

Ir parskrenda bumerangas į tarpuakį – sloga, sloga, sloga! Nuvežu vaiką ryte į darželį – nosis nebėga, bet apkamšau vaistų porcijomis, galvoju, jei ką, užmaskuos iki pietų. Vakare pasiimu, nosis aplipusi, auklėtoja dūsauja, oi, visą dieną nosis bėga. Aga, žiūriu vaikų dienos lape – šiandien tik vienuolika vaikų buvo, trys iš jų su bėgančiom nosim. Maniškis vienas iš jų.

O tada sloga vožia man ir vyrui. Šniurkščiojame, čiaudime pakaitomis. Mažius knarkia miegodamas. Panašu, kad rytoj kažkas smagiai stumdys mašinytes ir klijuos lipdukus, žais su kinetiniu smėliu ir pieš akvarele, užuot gulėjus ir žiūrėjus filmus ar skaičius knygas. Kaip sakant, šiandien pasidžiaugiau laisvadieniu, padirbėjau, pailsėjau, ir vėl džiazuojame namie su tįstančiu snargliu. Jė jė jė.

Topinis mėnuo. Bus mažiausias darželio lankomumas gruodį, jau matau. O juk dar ne žiema – tik pliurza, lietūs ir šlapdriba. Gal dėl to bacilos ir atakuoja, nes nuo šalčio nežūsta. Šiaip geriausias lankymo mėnuo buvo spalį, kuris irgi negalėjo pasigirti sausu oru ar šiluma, o vat nesirgome. Nežinau, kartais atsakymų geriau neieškoti į kvailus arba naivius klausimus.

Geriausia nesirgti. Visiems. Nors va, mažius nesirgtų, tai galėtų sau keliauti į darželį, o aš vartyčiausi lovoje, vaidindama didelę ligonę. Mhm, svajok. Reikia vartytis tada, kai jis miega – atsiguli ir vartaisi, kol neatsibunda ir nepažadina, kad padėtum vėl užmigti. O nuo slogos, beje, nemirštama, tik šiaip diskomfortas. Ir knarkimo koncertas kaimynams, jei klausosi.

Beje, apie kaimynus. Šįryt išeiname, rakine duris, leidžiamės laiptais žemyn, žiūriu, stovi pirmame aukšte prie jungiklio kaimynė iš apačios. Sako, laukiu, kol išeisite, šviesą išjungsiu, antraip degs visą dieną. Ką jūs, sakau, kiek kartų grįžtu, ar aštuntą, ar devintą, niekada šviesa jau nedega. Todėl kad mano vyras ją išjungia, atsako ji ramiai, ir žiūri įsmeigusi akis  mūsų kojas, kurios kiek lėtokai lipa laiptais. Vos tik atidarau laiptinės duris, ji išjungia šviesą. Iš paskos girdžiu žodžius, reikia taupyti, nes už šviesą mokame visi.

Taip, taip, sakau ir nebetęsiu, kad taupyti reikia ir metant šiukšles – įdomu, kiek iš mūsų rūšiuoja, a? Anie taupo tik šiukšlių maišams, o su šiukšlių kibirėliu kursuoja kasdien pirmyn-atgal. Labai gerai girdisi, kai išmetamas koks stiklainis ar butelys – dzingteli kone per visą kiemą. O šiukšlių rūšiavimo konteineriai – prie gatvės, reikia paeiti dešimt žingsnių. Neekonomiška – tapkes irgi reikia taupyti.Kojas taip pat.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s