Manoji San Mikelė…


“Dievai visas gėrybes parduoda tikrąja kaina, pasakė vienas senovės poetas. Jis būtų galėjęs pridurti, kad pačias vertingiausias jis parduoda pigiausiai. Viskas, kas mums tikrai naudinga – nebrangu; tik už tai, be ko galima apsieiti, mokam didelius pinigus. Kas tikrai gražu – išvis neparduodama; visa tai nemirtingieji dievai mums duoda veltui.“ (Axel Munthe “Knyga apie San Mikelę“)

Vakar Ieva parašė, kad tiesi linija reiškia pacientą esant negyvą. Teisybę rašo: tik mirtis piešia tiesias linijas, o gyvenimas turi šansą braižyti sudėtingus grafikus su aukštikalnių smaigėmis ir požemių įgriūvomis, aukštyn žemyn, kairėn dešinėn… Niekada nesustok, brėžk iki kraujo.

Gyvenimas mėgsta harmoniją, todėl yra dienos ir naktys, šviesa ir tamsa, vandenynai ir dykumos, stingdantys ledynai ir deginantys ugnikalniai… Mintis tokia: žemės kalnai yra dangaus duobės. Nebūtina atsistoti ant galvos, kad pasaulis apvirstų ir į jį pažiūrėtum kitaip. Mano įdubos atitinka tavo išsikišimus. Mūsų dėlionės dalys sutampa ir net slegiančios šimtmečių dulkės nieko nepakeis – jas nubraukus būsime ten kur buvę… Nepaliesti, neatsiskyrę. Gal tik laiko tėkmėj aptrupėję…

Ir ten, kur gėris, esti blogis. Drūželis baltas, drūželis juodas – gyvenimo etapai, ar toks mano barkodas. Kai per ilgai užsitęsia baltas etapas, pradedu nerimauti, ar nepasibaigė dažai spausdintuvo kasetėje – o gal išėjau už ribų, ir nuo šiol viskas bus akinančiai balta… kaip mirus. Nenoriu tiesios linijos.

Mano aruodai laumėmis, kipšais ir aitvarais apkibę. Po slenksčiu – duobė žarijų… Tik blogis saugo nuo blogio ir piktos akies. Notr Damo katedros bokštuose – velnių ir pabaisų armija, sauganti šventovę.


“Tikriausiai nelengva būti velniu tam, kuris gimė sparnuotas“ (iš ten pat)

Turėti sparnus nereiškia skristi, daryti klaidas – nebūtinai kristi… Tiesiog ir vėl brėžiame linijas. Aukštyn, žemyn, kairėn, dešinėn, pirmyn, atgal, iš čia į ten… Rytoj.

Įrašo “Manoji San Mikelė…” komentarai: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s