Apsidaikteliavimas

Laiptinėje kabo skelbimas „55 metų, tvarkingas, nerūkantis vyras išsinuomotų butą ar kambarį jūsų name“. Mąstau. 55 metų – nemažai buvo galima užgyventi, dar daugiau ištaškyti. Kas gi žino, gal žmona ištrenkė į laiptinę miegoti, gal meilė baigėsi kaip pernykščiai marinuoti agurkai. Ar šiaip nesiseka. O gal sekasi pasiutusiai – anei paskolos iki gyvos galvos, anei vienos vietos grandinių… Laisvas kaip paukštis. Purpt purpt.

Daiktais. Daiktais bando žmogus įprasminti, įšaknyti savo būtį. Kaip medis, nuplėšus žievę, atsiaugina luobą, o driežas – pamestą uodegą, tik va, katinas negali atsiauginti žoliapjovės nukirstos letenos. Pamenu, buvo toks nutikimas vaikystėje, paršuoliavo Rainis iš laukų ant trijų kojų, ketvirta – liūdnai lingavo laikydamasi už odos draiskanos. Niekas nelietė, nelindo. Nežinau kodėl. Užsilaižė žaizdą, po kelių dienų ir leteną kažkur pametė. Gyveno toliau, ant trijų kojų liuoksėdamas, vis sustodamas pailsėti. Mūsų laikais nebuvo tiek daug benamių ir vargdienių užjautėjų bei globėjų. Kačiukus mama skandindavo kūdroje, o katinai, kaip matai, išsilaižydavo žaizdas.

Taigi daiktais. Kai mano mama pasako, kad jai atsibodo ten, kur ji yra, kad ji viską paliks – pasėtus daržus ir šiltnamį, škudurų pilnas šėpas ir samčiais išbraižytus puodus – ir išsikraustys kitur, aš tyliu. Ji nežino, kas yra kraustytis. Per keturiasdešimt metų į sraigės namelį pritempta tiek, kad nežinau, ar begalės išsipančioti. Taip tik atrodo – šast ir skrendu. O žiūrėk ir sofos gaila, ir sekcija dar gera, o kur visi batai ir bateliai, sijonai ir suknelės, žieminiai paltai ir seni kailiniai. Neišsiveši visko – juolab kur, ten irgi gyvena apsidaikteliavusi močiutė, pilnomis šėpomis turto ir vargo. Gyvenimo, vienu žodžiu.

Bet kitaip kažin ar įmanoma. Einu, užkaisiu kavos savo naujame kavinuke – dar vienas lopas ant užsitraukusios žaizdos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s