#242 žodžiai

Kalbėti – rėkti

II dalis

Grįžęs namo Juozas trinktelėjo durimis ir apipylė namiškius žodžių tirada – kaip jie jį nukankino, kad per juos turės operuotis, kad niekam niekas nerūpi, ir jis vienas turi dėl visų plėšytis, ir rėkti, rėkti, rėkti. Žmona nunėrusi galvą tyliai mazgojo lėkštę, kuri jau buvo švari, o vaikai imitavo naudingus darbus: vienas nusitvėręs kačergą energingai brazdino krosnyje pleškančias malkas, antras rankiojo nematomus šapelius nuo grindų. Visi žinojo, kad Juozas labiausiai negali pakęsti nieko nedarančių, todėl stengdavosi nepatekti jo nemalonėn.

Dvi savaitės netruko prabėgti. Šviesioji dėžutė žybčiojo žaliomis ir geltonomis lempelėmis – pagal instrukciją tai reiškė, kad prietaisas sukaupė pakankamai duomenų ir šiuo metu juos apdoroja naudojimui. Juozas išvažiavo operuotis ramus, netaręs nė žodžio šeimynai, tik blykstelėjo baltais akių obuoliais eidamas pro duris.

Juozui tai buvo pirmoji operacija, tad kaklą smaugė ne tik pavargusios balso stygos, bet ir jaudulio gniužulas, užstrigęs dar tą dieną, kai po trečios degtinės pagaliau įsisąmonino, kad kažkas su peiliu perpjaus jam gerklę. Nirdamas į narkozės rūką čiuptelėjo seselei už pirštų – šioji nusišypsojo ir padrąsinamai paplekšnojo per petį. Viskas bus gerai. Nieko nepadarysi.

Grįžo namus išdidus. Gyvas! Gydytojas prieš išleisdamas įteikė stebuklingąją kalbos dėžutę, trumpai paaiškinęs, kaip ja naudotis. Pagal Juozo kalbą prietaisas suprogramavo tris verbalines komandas: “Duok valgyti”, “Perjunk kanalą” ir “Rėkti”. Pagal Juozo kalbėjimo įpročius dar turėjo būti “Prie ruso buvo geriau”, bet naujasis žodžio laisvės įstatymas ribojo politines temas paprastiems mirtingiesiems, nedalyvavusiems paskutiniuose dvejuose rinkimuose.

Juozui buvo keista apsiriboti trimis komandomis, bet kito pasirinkimo buvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s